Sherdog propálil další zápas šampiona Jiřího Procházky? Jak to je?

Jiří Procházka

Mnozí influenceři často operují s frází “často se mě ptáte”, kterou používají jako takovou berličku k tomu, aby prosadili nějaký názor, zájem, produkt, slevový kod a podobně. Věřte však, že když napíšu, že nás poslední dny doslova bombardujete s otázkou ohledně turnaje UFC 282, tak si bohužel ani zdaleka nevymýšlím. Ideální cestou, jak na podobné dotazy a zprávy odpovědět, je tedy článek, kde si shrneme základní fakta. Jak to tedy je?

Khabib kritizoval, že Vlk nemá kolem sebe muslimy! Chimaevův tým reaguje

Poslední dva dny nám na FB i IG píšete ohledně turnaje UFC 282, který už má na Sherdogu potvrzený hlavní zápas. Samozřejmě jím je titulová odveta Procházka vs Teixeira 2, se kterou se na tento termín všeobecně počítá. To, že se zápas na Sherdogu potvrdil, však ještě nelze brát jako jasný důkaz toho, že je duel hotový.

Souboj totiž na Sherdogu figuruje nějakou dobu a jde tedy spíše o předpoklad, než o potvrzení, které přišlo v posledních dnech. Na druhou stranu to tak samozřejmě být může. Níže totiž najdete vyjádření Jiřího Procházky z poslední soboty, kde zaznělo, že se o duelu stále jedná a že prosinec je ve hře, ale vše tak nějak stojí na Jonu Jonesovi a jeho případném návratu. Vypadá to totiž tak, že pokud by se Jones v prosinci skutečně vrátil, tak se Procházkův zápas přesune na další rok, aby se “zbytečně” na jedné kartě neobjevily dva extrémně zajímavé duely, když lze pozornost rozdělit na více akcí. Navíc je jasné, že Jones sám se postará o obrovský zájem a možná i hodně zajímavé prodeje PPV.

Co z toho tedy vychází? Zatím by nebylo úplně moudré se na turnaj UFC 282 v souvislosti s BJP obhajobou moc upínat, ale na druhou stranu bychom snad už velice brzy měli mít jasno, protože je třeba poslední číslovanou akci roku řádně promovat a k tomu je samozřejmě třeba hlavní zápas.
   

“Děláme na tom. Vyjednáváme o datu, trochu se to táhne, je to především kvůli návratu Jona Jonese a jeho účasti na prosincovém turnaji. Uvidíme, jak se to domluví. Jestli to půjde v prosinci nebo zda se to dá ze startu příštího roku,” potvrdil Jiří Procházka pro Sport.cz. “Obhajoba v Brazílii mi byla nabídnuta jako první, trochu mě do toho chtěli i zatlačit. Ale obhajovat na domácí půdě mého soupeře ze strategického hlediska nechci. I proto vyjednáváme o jiném místě.”

Dana White o odvetě Procházka vs Teixeira 2

“Když už je řeč o Brazílii, jsou nějaké novinky ohledně odvety Glover Teixeira vs Jiří Procházka?” zeptal se jeden z novinářů na tiskové konferenci po turnaji UFC 278 prezidenta, který chvíli předtím mluvil o tom, jak se těší na lednový návrat do Brazílie, u kterého bude osobně přítomný.

Na to konto zazněla jasná odpověď, “Takhle z první mě žádné novinky nenapadají, ale je jasné, že to je zápas, který chceme, který chtějí oba zápasníci a jsem si jistý, že ho chtějí i fanoušci, takže to dotáhneme a domluvíme.”

“Dano, před pár dny jsem mluvil s Gloverem Teixeirou a ten mi řekl, že se snažil prosadit odvetu v Brazílii, ale že to Jiří odmítl. Prý se ten zápas nejspíš odehraje v prosinci v Las Vegas. Je to tak? Je to zápas, na kterém pracujete?” ptal se ten samý novinář po srpnovém díle Contender Series, ve kterém bohužel neuspěl Matěj Peňáz, který byl ukončen po 47 sekundách na standing gilotinu.

“No, zatím nevím. Zatím jsme to nedokončili. Máme to však v plánu,” reagoval Dana White neurčitě se zachmuřeným výrazem. 
  

BJP a další uznání

Panel mediálního gigantu ESPN vybíral nejlepší bojovníky v různých věkových kategorií od 21 let so 42. A právě svou kategorii vyhrál Jiří Procházka, který je tak nejlepším 29 letým borcem v rámci MMA světa. Jak dopadli další kategorie?

21 – Khasan Magomedsharipov

22 – Muhammad Mokaev

23 – Erin Blanchfield

24 – Song Yadong

25 – Arman Tsarukyan

26 – Umar Nurmagomedov

27 – AJ McKee

28 – Khamzat Chimaev

29 – Jiří Procházka

30 – Islam Makhachev

31 – Leon Edwards

32 – Charles Oliveira

33 – Alexander Volkanovski

34 – Amanda Nunes

35 – Kamaru Usman

36 – Michael Chandler

37 – Cris Cyborg

38 – Jared Cannonier

39 – Jan Blachowicz

40 – Stipe Miocic

41 – Matt Brown

42 – Glover Teixeira
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *