Na scénu přichází nová MMA organizace! Jaké má plány a cíle?

FABRIQ MMA

V souvislosti s turnajem OKTAGON 35, který se konal v Brně, byl oznámen vznik nové MMA organizace. Na veřejném vážení totiž zaznělo, že Karola Ryšavého čeká souboj s Fodorem, který nakonec vyhrál, ale že se rovněž představí na začátku listopadu v organizaci FABRIQ MMA, kde, jak se později potvrdilo, změří síly s Legierskim. Proč vlastně nová organizace vznikla a jaké má plány?

Wow! OKTAGON hlásí velkou posilu, kterou speciálně “půjčuje” samo UFC

“FABRIQ MMA je projekt, ktorého primárnym cieľom je pripraviť čo najkvalitnejší zápasnícky priestor pre vychádzajúce talenty tohto športu.

Nápad vznikol intuitívne, keďže pracujeme so zápasníkmi (v SFG). Mali sme to v pláne už asi pred 2-3 rokmi, ale prišiel do toho covid, tak sme s touto organizáciou čakali až kým bude po všetkých obmedzeniach. Ale sme pripravení aj na možnosť, ak by nejaké obmedzenia ešte prišli, každý turnaj bude vysielaný na OKTAGON.tv.

Našim cieľom je postaviť na každý turnaj atraktívnu kartu, cca polovica bude z amatérskej scény, túto časť robíme v spolupráci s MAMMAL, čiže zápasníci pôjdu podľa pravidiel IMMAF. Ale nebudú u nás zápasiť amatéri, pri ktorých pôjde o ich prvý zápas, ale ktorí už majú niečo za sebou a je na nich vidieť, že majú budúcnosť. My chceme byť tí, čo dajú priestor domácim talentom, budúcim hviezdam MMA, s tým, že u nás budú mať jasný cieľ a to zmluva v OKTAGONe. Samozrejme túto zmluvu nedostanú len tak a všetci, ale musia mať naozaj dominantné výkony a ukázať, že patria do svetovej organizácie.

  

Druhú časť karty budú tvoriť hviezdy, ktoré prilákajú pozornosť. Napríklad ako Ryšavý vs Legierski. Hlavnou tvárou projektu je Attila Végh a súčasťou projektu je aj Patrik Rytmus Vrbovský, ktorí svojou prítomnosťou potvrdzujú, že v rámci organizácie máme veľké plány,” vysvětlila pro MMA Shorties zástupkyně SFG gymu Nikoleta Domoráková, kterou mohou fanoušci znát z projektu OKTAGON Výzva.

Je evidentní, že nová organizace bude úzce spolupracovat právě se zmíněným OKTAGONem, kterému se pokusí “vychovat” nové talenty, ale od kterého si také bude půjčovat zajímavá jména. Na první akci tak půjdou do boje OKTAGON bojovníci, jako je Ryšavý, Legierski, Boráros a možná i další. První akce nás čeká už 5.11. s tím, že jí bude vévodit zmíněný souboj Ryšavý vs Legierski, který slibuje hodně zajímavou podívanou. Navíc se dá očekávat, že vítěz by se případně mohl značně přiblížit titulové šanci v OKTAGONu, kde lehké váze aktuálně vládne Losene Keita. 

  

Onřej Novotný o spolupráci OKTAGONu a FABRIQu

“My, když s námi někdo kamarádí a jsme schopní si vyjít vstříc, tak jsme schopní vyjít vstříc tužbám bojovníků a také organizací, které jsou s námi na normální bázi. Nevidíme důvod, abychom nepomáhali tomu sportu, když tomu pomoct můžeme. Byť máme letos 10 turnajů a příští rok minimálně 12, možná i 14, tak to někdy vyjde tak, že by ti bojovníci čekali dlouho a nebo třeba u nás prohrávají nebo cokoliv podobného. V tom to je. Pakliže si Attila udělá novou organizaci a řekne, že je tam Karol doma a Karol s tím souhlasí a Legierski s tím souhlasí a jinak by museli čekat a tady mohou být hlavní zápas, kdy bude pozornost upřená na ně, tak to není nic proti ničemu,” vysvětlil promotér Novotný po turnaji OKTAGON 35 na dotaz od MMA Shorties, jak je možné, že tak důležitý souboj v kontextu OKTAGON lehké váhy v OKTAGONu neuvidíme.
 1 komentář na “Na scénu přichází nová MMA organizace! Jaké má plány a cíle?”

  1. Pingback: Střet těžkotonážníků! Alex Cverna podepsal smlouvu a ukázal na soupeře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *