Sanikidzeho překladatel bohužel potvrzuje zadržení a nabízí další informace

Sanikidze

Před malou chvílí jsme vás informovali o tom, že v návaznosti na schvalování kontroverzního proruského zákona a s tím spojenými protesty byl bohužel v Gruzii zadržen šampion pérové váhy Sanikidze, který by se měl na konci dubna v Bratislavě utkat s Keitou. Kolem celé události zatím panují otazníky, ale nám se podařilo získat potvrzení od tlumočníka, který nabídl i další informace.

Sebevědomý Jamahal Hill reaguje na staredown s nebojácným Procházkou

„Gruzínská policie včera zadržela zápasníka MMA Sanikidzeho během protestů proti ´ruskému´ zákonu o zahraničních agentech. ´Raději budu bojovat v Evropě zadarmo, než v Rusku za miliardu,´ vyjádřil se Sanikidze,“ informoval Twitterový profil Filip Horký. Informace o zadržení pak byla potvrzena i na FB profilu Mtavari Arkhi, Policie zadržela gruzínského bojovníka MMA Sanikidzeho na Rustaveli Avenue během shromáždění proti ruskému zákona. Podle jeho ženy byl Sanikidze převezen do Bakuriani. ´Raději bojuji v Evropě zadarmo než v Rusku za miliardu! Budoucnost Gruzie je v Evropě´ – Takto vyjádřil solidaritu se včerejším protestem Mate Sanikidze.“

„Můj kamarád Mate Senikidze byl bohužel včera zadržen během protestů proti ruskému zákonu, který by prohloubil vliv Ruska na Gruzii. Mate je hrdina našeho národa. Jsem na něj moc pyšný a rozhodně stojím za ním,“ potvrdil Giorgi Kokiashvili na svém IG profilu.

Giorgiho můžete znát i ze zmíněné tiskové konference OKTAGON Time, kde Matemu pomáhal jako tlumočník a vlastně se poměrně nechtěně dostal do sporu s Losenem Keitou.

„Snažíme se zjistit více a pracujeme na to. Chci rozhodně říct, že Mate neudělal nic špatného. Nebyl nijak agresivní ani nikoho nenapadl. Byl jen součástí protestu. Podobně bylo zadrženo až 70 lidí. Mate se postavil za svůj národ a byl bych nerad, kdyby se to interpretovalo nějak špatně, protože tohle je opravdu hodně důležitá věc,“ pokračoval Giorgi pro MMA Shorties.

Evidentně šlo tedy o poklidný protest a v podstatě nebyl důvod Mateho zatýkat. I tak se však stalo a Sanikidze je tak nyní s dalšími desítkami lidí zadržen s tím, že se zatím neví, jak se situace dále vyvine. Doufejme tedy, že bude šampion brzy propuštěn na svobodu a celá situace se vyřeší nějak smírně.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *