Šampionka Amanda Nunes: Mohla jsem Penu ukončit, ale…

Amanda Nunes Julianna Pena UFC

O hlavní zápas poslední číslované UFC akce se postarala odveta Pena vs Nunes 2, která slibovala hodně zajímavou podívanou, kterou jsme také dostali. V prvním souboji totiž Pena šokovala svět, když dominantní šampionku doslova přejela a ukončila, takže se spekulovalo o tom, jestli to byla jen “náhoda” a nebo jestli Pena své kvality potvrdí i podruhé. Rozhodně potvrdila, ale na výhru to bohužel nestačilo. Nunes totiž znovu nastoupila jako hladová lvice, která si šla tvrdě za svým.

Ankalaev si hlasitě řekl o šampiona Procházku! Co na to Dana White?

“Bylo mi jasné, že bude sakra tvrdá. Na to jsem také byla připravená. Takhle, mohla jsem jí ukončit, ale chtěla jsem si to s ní dát na 5 kol, abych mohla jasně dokázat, že jsem lepší,” prozradila Nunes na po-turnajové tiskové konferenci. Šampionka soupeřku skutečně hned několikrát dostala do velkých problémů, ale je třeba smeknout před Penou, která se nevzdala a dál bojovala až do samotného konce.

Nunes však do souboje nastoupila se skvělou strategií, které se celou dobu držela, “Všechno dnes bylo o strategii. Hodně jsem to postavila na tom, že jsem změnila postoj, který jsem otočila. Věděla jsem, že jí díky tomu nachytám, protože se tomu nebude schopná přizpůsobit. Není to žádná elitní postojářka. Vždy, když se chtěla rozjet a prosadit se, jsem přišla s takedownem. Vše bylo součástí strategie. Ta změna střehu jí hrozně překvapila. Vůbec nevěděla, co se děje. Sice to ještě nemám vypilované do dokonalosti, ale prostě jsem si řekla, že to zkusím. Dokonce jsem se několikrát v zápase vrátila ke svému klasickému postoji, ale pak jsem si řekla, že to stejně prohodím. Cítila jsem se dobře.”
 

S ohledem na to, že je nyní série vyrovnaná 1:1 se samozřejmě zmiňovala možná odveta i další možnosti, ale Nunes hned po zápase upozornila, že si teď chce dát chvíli pauzu, protože skrze pandemii skoro 3 roky neviděla svou rodinu, takže prý nyní zamíří do Brazílie, kde si užije čas s rodinou a až poté se bude řešit, co bude dál. Amanda má nicméně 2 tituly, takže nebude mít o zápasy rozhodně nouzi.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *