Šampion Viktor Pešta odhaluje neshody s OKTAGONem

Viktor Pešta OKTAGON Novotný
Na konci minulého týdne vznikla poměrně zvláštní situace. Organizace OKTAGON MMA totiž oznámila, že s ohledem na koronavirová opatření se titulový duel Pirát vs Kincl přesouvá na konec února na turnaj OKTAGON 31, který se odehraje v O2 Aréně. Navíc bylo doplněno, že na akci poprvé uvidíme hned dva titulové souboje. Na řadu totiž měla přijít o odveta Pešta vs Puetz 2. Šampion Viktor však reagoval s tím, že o zápasu nevěděl. Nyní navíc vysvětlil, jak to vlastně s neshodami s OKTAGONem je.
Vémola reaguje na Kozmu a znovu rýpe do Kincla

“Co se stalo? OKTAGON zveřejnil plakát, na kterém je odveta s Puetzem a já jsem to trochu dementoval. Na své sociální sítě jsem napsal, že je to pro mě novinka, že jsem o tom nevěděl, což je pravda… Nejvíce otázek dostávám, proč jsem to ventiloval veřejně a proč jsem nezavolal Ondrovi a proč jsme to nevyřešili za zavřenými dveřmi. Je to celkem jednoduché.

My jsme celu dobu o tom zápasu mluvili. Nebylo by to tak, že bych o ničem nevěděl a najednou z ničeho nic vidím plakát. My jsme se bavili o O2 Aréně a bavili jsme se o termínu, ale nic nebylo domluvené ani finalizované. Řešilo se to. Nic nebylo odsouhlaseno. Druhá věc je, že jsme řešili smlouvu hlavně. Byli jsme uprostřed řešení smlouvy, kterou jsme pořád nedořešili. Stále je tam několik věcí, které nejsou finalizované. V tuto chvíli ani nejsem s OKTAGONem podepsaný. Je to takové divné a neprofesionální zacházení. Řešíme smlouvu, nejsou tam vyjasněné věci a z ničeho nic je oznámený zápas. To je něco, co si nehodlám nechat líbit.
Je to i něco, co se bohužel nestalo poprvé nebo respektive stalo se poprvé to, že jsem nevěděl o tom zápase, soupeři. Stalo se už dřív, že jsem žádal OKTAGON, aby neohlašovali zápasy, dokud není dořešená smlouva a to prostě nerespektovali. Nerespektovali to opakovaně. Nevím, co jiného bych měl dělat, než to, že to řeknu veřejně. Ano, mohl bych odejít, protože jsme se nedomluvili, ale i vůči fanouškům mi přijde, že to není úplně fér. Promovat zápas, který není podepsaný? Nepřijde mi to fér vůči fanouškům ani zápasníkům. To byl asi ten hlavní důvod…

Není to o tom, jestli mi dali vědět, ale je to o tom, že to nebylo dořešené a je to vlastně i o tom, zda budu zápasit v OKTAGONu, když to řeknu hodně obšírně. Já samozřejmě chci zápasit v OKTAGONu. Tu smlouvu řešíme, ale nebyla dořešená. Ondra říkal na tiskovce, že to bylo nedorozumění s mým managementem. Dejme tomu, možná, ale fakta jsou taková, že ta smlouva nebyla a není a že jsem je upozorňoval v minulosti, že nechci, aby cokoliv oznamovali, dokud ta smlouva nebude…
Ondra říkal, že to bere jako podpásovku a že se ho to dotklo. To mě samozřejmě trochu mrzí, ale mě se to taky dotklo. Velmi mě to naštvalo. Měl jsem potřebu na to nějak zareagovat. Mrzí mě, že jsem OKTAGONu trochu hodil vidle do turnaje. Měli turnaj a museli se s tímhle potýkat. To načasování nebylo úplně nejlepší. Nicméně jsem na to reagoval, když to oni zveřejnili,” vysvětlil Viktor Pešta obsáhle během svého vysílání na IG profilu.

Viktor tímto reagoval na celou situaci a vyjádření Ondřeje Novotného, které nabídl na tiskové konferenci na základe dotazu od MMA Shorties,Já jsem v OKTAGONu domluvil přes 500 zápasů a tohle se mi stalo poprvé. Řeknu, že jsme si asi nějakým způsobem nerozuměli s jeho manažerem. Já jsem 120% přesvědčený, že jsem vše udělal tak, jak jsem udělat měl. Nicméně tam nechávám nějaký prostor, protože jsme si vlastně v češtině neporozuměli. Měli jsme včera nějakou přestřelku… Mě se to strašně dotklo, musím říct. Mě už se dotkne máloco, ale tohle mě včera vzalo.
Měl jsem docela dobrou náladu celý den, ale pak, když jsi to teď znovu řekl, tak vlastně těžko hledám slova. Řekl jsem to samozřejmě i manažerovi Stephana, že vznikla taková situace a uvidíme, co bude dál. Máme si volat zítra a nebo v pondělí. Mrzí mě to. Dnes už jsme to nikde nepromovali. Beru to na sebe. Omlouvám se fanouškům i všem ostatním. Mrzí mě to,

Viktor rovněž vysvětlil, že zápas ještě není ztracen a že zápasit chce, ale v první řadě se musí dořešit zmíněná smlouva, ve které prý chybí několik detailů, ale údajně nejsou hlavním tématem peníze, jak by se asi mohlo na první pohled zdát. Uvidíme tedy, jak se ještě všechno vyvine.

Úvodní foto via Czechfighters / OKTAGON MMA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *