Šampion Procházka podrobně vysvětluje, proč chce Glovera! A nebo ne?

Jiří Procházka Teixeira

V podstatě hned po skončení titulové bitvy Teixeira vs Procházka, ze které odcházel jako šampion český borec, se začalo řešit, s kým by se měl utkat v první titulové obhajobě. Sám BJP nejprve ukázal na Blachowicze, ale poté změnil názor a poslal jasnou výzvu směrem k Teixeirovi. Proč tolik lpí na odvetě? Nebo vlastně ne?

Vémola posílá vzkaz z nemocnice! Podívejte se, co mu vytáhli z těla

“Rozhodl jsem se tak proto, protože jsme se na tom v podstatě usnesli s týmem. Mně to dává největší význam. Vím totiž, že to lidé budou chtít, to zaprvé, vím, že sám chci udělat dobrý zápas. Nebo tedy minimálně v tom zápase být přítomný a alespoň nějakým způsobem tam vládnout. Paradoxe je, že v titulové bitvě, což je v podstatě nejdůležitější zápas kariéry, jsem ukázal skoro nejhorší výkon. To mě prostě nenechává klidným,” vysvětlil Jiří Procházka v pořadu StartItUp.

Jiří svůj výkon kritizoval hned po souboji, protože evidentně nedoručil to, co sám plánoval. “Určitě to však neberu jako prohru. Spíš nedostání svého slova pro sebe, což je pro mě mnohem víc. Prohra je prohra, to je jen chvilkový stav a pohled. Prohra to je jen, když si to nastavení udržíš. Vždy je potřeba vstát a jít dál. Už to, že vstaneš a dáváš ten impuls a jdeš dál, tak to jsou malá vítězství. Z těch se poté skládá to jedno velké vítězství.

Není to tedy pro mě žádná prohra. Alespoň jsem si tam mohl osvěžit do hloubky svou válečnickou přirozenost, kde se jde skrze utrpení až k tomu skvělému konci vítěznému.”
 

Jiří tedy učinil jasné rozhodnutí, že chce Glovera Teixeiru, které by prý nyní možná trochu přehodnotil, “Po nějaké době si teď taky říkám, že bych proti němu nepotřeboval nutně stát. Padlo však rozhodnutí. Bylo to možná ještě začerstva trochu, ale už jsem to řekl a uvidíme, zda na to dojde. Uvidíme, zda se to vůbec odsouhlasí. Možná tam přijde jako vyzyvatel Usman a nebo se to změní a nakonec půjde Blachowicz. Já jsem otevřený a už nebudu tak zarytě stát za jedním tvrzením, jako že jsme šli nejkratší cestou pro pás, takže jsem ostatní odmítal a říkal jsem jen, že chci titul. Titul mám a vím, že nebudu čelit nikomu, kdo by nebyl hoden. Jsem otevřený všem vyzyvatelům a na to se těším.”

Prioritou je tedy stále Teixeira, ale Procházka se rozhodně nebrání žádnému vyzyvateli a klidně se utká s kýmkoliv, koho před něj vedení postaví.
 

Ankalaev si říká o titulovou šanci

“Pokud mě UFC vyslyší, tak budu samozřejmě rád, ale rozhodně na nic netlačím. Budu čekat, co vedení nabídne mému týmu a poté se uvidí. Sledoval jsem poslední Procházkův zápas s Teixeirou a musím říct, že je to skvělý borec, ale připravím se na něj a pak jím doslova projdu,” nechal se Ankalaev slyšet na tiskové konferenci po turnaji UFC 277. “Myslím si, že jsem si už získal respekt ostatních bojovníků v divizi. Kdo se může pyšnit sérií 9 výher v řadě? Však Jiří Procházka dostal titulovou šanci po dvou výhrách a já jich mám na kontě 9 a nic?”

S ohledem na to, že chce šampion BJP odvetu s Teixeirou, jeden z novinářů nadhodil, že by mohl Ankalaev případně sloužit jako náhradník, kdyby se náhodou něco pokazilo. Co na to Magomed? “Nevím, ale podobnou roli bych asi nevzal. Radši bych trénoval na nějaký konkrétní zápas.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *