Šampion Patrik Kincl reaguje na utrápený výkon Vémoly! Co ho překvapilo?

Kincl Vémola

O jeden z hlavních taháků proběhnuvšího turnaje OKTAGON 45 se postaral souboj Vémola vs Alsina, od kterého se všeobecně očekával rychlý proces. V prvním kole to skutečně vypadalo tak, že uvidíme klasickou Vémolici, protože Terminátor vzal soupeře hned na zem, ale ukončit ho nedokázal. To se mu nepovedlo ani ve druhé a třetím kole a tak se Vémola „radoval“ z utrápeného vítězství až na body. Terminátor poté přiznal, že v zápase udělal nějaké chyby. Jak na jeho výkon reagoval Kincl?

Tak pozor! Pirát vstupuje do situace kolem Čepa a posílá jasný vzkaz

Šampion střední váhy organizace OKTAGON Patrik Kincl byl dnes hostem v podcastu Ondřeje Novotného MMA Letem Světem, kde reagoval na výkon Karlose Vémoly a zejména na situaci, kdy se Vémola octil na zádech pod jeho soupeřem Alsinou. 

„Karel tam není zvyklý zápasit, ale co mě překvapilo, tak to byly takový ty dětský rány, že mi přišlo, že mu došla hrozně šťáva. Já jsem na to vlastně koukal z první řady, takže to mě zaskočilo, že neměl šťávu na to, aby tam rozjel nějaký tvrdší ground and pound i ze zad a pokusil se vstávat. Takže překvapení to bylo. Je to jedno s druhým. Myslím si, že má v hlavě stále náš společný zápas, to asi nepřidá extra motivaci do trénování a to vysoké zápasové tempo taky ne. Hned takhle se vracet,“ dodal Kincl.

Vémola má rozhodně na čem pracovat, protože podobný výkon by na prozatímního šampiona Langera v říjnu nemusel stačit. Je však třeba pamatovat na to, že každý zápas je jiný, takže nás příště může Vémola překvapit dalším dominantním výkonem a ukončením před limitem. Na to si však budeme muset počkat.
Vémolova reakce na zápas s Alsinou

„Byly tam nějaké chyby, ale neměl bych být zklamaný. Důležité je vítězství. Potřeboval jsem ho a aspoň z tohoto zápasu budu čerpat to, co musím opravit, protože tohle na Langera stačit nebude. Zklamaný jsou asi fanoušci, kteří ode mě čekali víc. Myslím si, že to bylo zapříčené tím, že všichni experti soupeře odepisovali. Říkali, jak je jednoduchej.

Bylo jasně vidět, že nebyl jednoduchej. Normálně přecházím a biju i kolikrát daleko lepší soupeře, než byl papírově on. To, kde jsem si myslel, že bude problém, to bylo ve strikingu. Vždycky mi to ale vyšlo. Pokaždé jsem ho zavřel, zprava či zleva zkrátil. Stáhnul jsem si ho. Kde jsem ale nečekal, že bude problém, tak na zemi. Je to něco, na čem musím pracovat a kde musím být rozhodně lepší,“ reagoval Vémola pro Sport.cz.
Na papíře mělo jít o jasný zápas. Vémola navíc soupeře dokázal dostat na zem, kde běžně dominuje bombami a nebo submisemi. Nyní však měl problém se základních přechodem pozice, takže z toho nakonec byla spíše jen kontrola, kterou jsme u Terminátora vídali v minulosti, kdy na něj fanoušci také často bučeli.

Před titulovou bitvou s Langerem je tedy na čem pracovat, „Rozhodně přecházení guardů, držení pozice a otevírání tvrdších úderů. Padl tam jenom jeden úder a ten loket ho otevřel. Mělo jich být alespoň pět nebo šest. Špatně jsem přecházel pozice, z half guardu jsem se mu skoro nemohl dostat. Měl jsem tam zůstat a rozvinout tvrdší ground and pound, abych ho donutil k chybě. Nikam jsem nespěchal, což byla chyba.“
Tak či tak Vémola nakonec jasně vyhrál na body. Výhra se však nerodila snadno. Alsinovi se totiž ve druhém kole dokonce podařilo přetočit pozici, takže jsme Vémolu snad poprvé viděli na zádech, ale více však Argentinec nevymyslel. Terminátor totiž dobře bránil a svazoval, takže Alsinu k většímu tlaku nepustil. Ve třetím kole pak už vše zase bylo v režii Vémoly.

Jako další soupeř Vémolu čeká Pavol Langer, se kterým se utká v hlavním zápase říjnového turnaje v Bratislavě, kde uvidíme i Čepa, Mazúcha a další známá jména.


2 komentáře na “Šampion Patrik Kincl reaguje na utrápený výkon Vémoly! Co ho překvapilo?”

  1. Pingback: UFC Fight Night Sandhagen vs Font: Analýza, Tipy a Sázky

  2. Pingback: UFC Fight Night Sandhagen vs Font: Analýza, Tipy a Sázky - discordmmawatch.site

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *