Šampion Patrik Kincl přiznává, za co se bohužel trochu stydí

Kincl

OKTAGON šampion střední váhy Patrik Kincl má na domácí scéně pověst bojovníka, který ke své kariéře přistupuje až téměř vědecky. Patrik totiž pravidelně sleduje rozličné studie, dává si pozor na to, co konzumuje a dlouhodobě měří a vyhodnocuje různorodá data, podle kterých přizpůsobuje svůj trénink. I tak velký profesionál však umí udělat v podstatě amatérskou chybu, která ho pak s odstupem mrzí.

Ty blázne! OKTAGON oznamuje bombu a fanoušci jistě skáčou nadšením

„Přisuzuji to více faktorům,“ rozpovídal se Patrik Kincl pro BrainMarket, proč mu v podstatě už před zápasem odešly nohy, kvůli čemuž musel upravit taktiku, protože nemohl spoléhat na svůj jindy skvělý pohyb. „Přemýšlel jsem o tom, že to asi bylo způsobeno shazováním. Poprvé jsem si to totiž odshazoval v noci. To znamená, že jsem šel spát dehydratovaný a byl jsem delší okno dehydratovaný. Večer jsem se totiž cítil dobře. Říkal jsem si, že je to super, že si udělám většinu. Ráno jsem se pak probudil a zbývalo mi dopotit 700 gramů. V životě se mi to takhle dobře nedařilo, ale myslím si, že si to vybralo tu daň, že jsem byl dlouho dehydratovaný.

Pak jsem viděl to shazování Karlose, který šel opravdu na dřeň. Myslím si, že půl kila a vezli by ho. Říkal jsem si, že pak bude mít přes sto, že to musím dojet. Běžně začínám jíst dvě až tři hodiny po vážení. Doplňuji vodu a elektrolyty. Říkal jsem si však, aby nebyl moc těžký, takže jsem začal hrozně brzy jíst. Tím jsem si asi stopnul doplnění elektrolytů. 

Když doplním a cítím se dobře, tak si jdu lehce zatrénovat. Teď jsem však místo toho hodně chodil. Měl jsem to tak i hodně během přípravy, že jsem chodil delší trasy. Asi i kvůli tomu to nohy odnesly. 
Bylo to více faktorů, ale takových až amatérských. Stydím se za to s tím jídlem. Kolegovi Chotěnovskému se to stalo taky, kdy mu po prvním kole umřely nohy… I po těch letech a načtených informacích amatérské chyby. Trochu se za to stydím, ale co už.“

Patrik má však tu výhodu v tom, že když ho zradí tělo, tak se může spolehnout na své vysoké zápasnické IQ, které se projevilo právě tím, že nechal Vémolu tlačit na pletivu, kde věděl, že hrozí jen minimální nebezpečí. Sám Patrik pak naopak z této pozice trefoval a postupně si tak vyhrál zápas. Kdyby Vémola tolik netlačil a nechal Kincla více pohybovat, tak by možná bylo vše jinak, ale na kdyby se nehraje a jasným šampionem je tak Patrik Kincl, který vyhrál i navzdory komplikacím.
Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Prozatímní Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polotěžké váhy 

Eckerlin vs Primera 

Veličkovič vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Dyrschka vs ? 

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand

Siwiec vs Hathaway 

Paradeiser vs Fischer 

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *