Šampion Patrik Kincl krátce před bitvou popisuje svou posedlost

Kincl

Už za 12 dní přijde na řadu turnaj OKTAGON 43, jehož hlavním zápasem je dlouho očekávaná odveta Kincl vs Vémola 2. Domácí scénu tak konečně čeká završení jedné velké kapitoly. Do boje jdou dva nesmiřitelní rivalové, kteří mohou hodně získat, ale také hodně ztratit. Jak intenzivně šampion střední váhy Patrik Kincl souboj vnímá?

Michal Kotalík prolomil mlčení a vyjádřil se ke svému poslednímu debaklu

„Hodně,“ reagoval Patrik Kincl v rámci tradičních pondělních otázek a odpovědí na dotaz, jak moc má zápas chvíli před jeho konáním v hlavě. „Teď je to ještě o kousek víc, ale jinak to mám s každým zápasem. (Minimálně) poslední měsíc jsem zápasem, dá se napsat, posedlý. Pro někoho asi těžko pochopitelné, je to přece jen sport, ale ten poslední měsíc to mám jako životní prioritu. Někdy to vysvětlím lépe.“

Patrik nyní velkému souboji podřizuje naprosto vše, v čemž mu pomáhá i jeho manželka, která je velkou fanynkou bojových sportů a bitvy svého manžela samozřejmě napjatě sleduje.

Menší výhodou je, že už Patrika čeká jen minimum mediálních povinností. Celé téma rivality a souboje už je totiž v podstatě dokonale vytěžené a jen těžko by se hledala nová témata k řešení. Fanoušci se však na souboj i tak ptají, což nemusí být vždy úplně příjemné. „Chápu to. Velký vypromovaný zápas a lidi to zajímá. Na oplátku zase čekám, že lidi pochopí, že nemám chuť to rozebírat do šroubku,“ přiznal Patrik Kincl, že otázek na souboj i rivala Vémolu je pořád hodně. „Asi není den, kdy se na to někdo nezeptá. Jako neodpovídám jak úplný kokot, ale jsem tomu dost blízko. Je to pro mě už dlouhé. Minimálně od září vlastně neřeším nic jiného a kolik lidí se chce denně bavit o své práci, když zrovna chce mít čistou hlavu?“

O souboji Kincl vs Vémola 2 se intenzivně mluví minimálně od duelu Kincl vs Lohoré, ale obecně je odveta téma na scéně dlouhé roky. Není tedy divu, že už jsou oba borci z otázek unavení. Rozuzlení a otočení další kapitoly už je však doslova na dohled.

 

Právě v dokumentu Na Dohled Kincl naznačil nejhorší scénář Vémolova pádu

„Je to pro mě nejtěžší příprava. Je to tím, že se to zase odložilo, náročná část zase pokračuje dál. Pro mě je super, že je to osobní. Toho člověka opravdu nemám rád. Pro něj bude nejhorší, když se dostane do páky, kterou budu držet. Já vím, že to neplácne. A já vím, že ho z toho nepustím. Pro něj bude nejlepší, že ho trefím v postoji, nebo při škrcení, kdy usne. Ale nejhorší scénář je, že chytnu nějakou páku a něco mu urvu. To pak může zabalit,“ varuje Patrik Kincl v dokumentu Na Dohled, že by se mohla opakovat situace ze souboje Vémola vs Hermansson, kdy Terminátor odmítl vzdát a nakonec si ze souboje odnesl zlomenou ruku.

Právě s UFC žolíkem Patrik Kincl pravidelně trénuje, takže má jistě v rukávu připravená různá esa, která bude v hlavním zápase turnaje OKTAGON 43 tasit.

Souboj jsme přitom měli dostat už na konci roku, ale Vémola bohužel řešil vážné zdravotní problémy, které Kincl uznává, „Opravdu se něco stalo, asi to nebylo oukej. Na druhou stranu mi to přišlo dost přehrávané.“

Právě s odkazem na zranění nakonec z turnaje OKTAGON 38 odstoupil i Kincl, který avizoval zranění ruky, které byl kvůli souboji s rivalem připravený překonat. Kvůli náhradnímu soupeři však ne, protože by hrozilo prohloubení problémů.
  

Vémola má jasný plán

„Lidi říkají, že jsem podal špatný výkon. To mě však může asi jen těšit, když někoho ukončím za 3 minuty a lidé říkají, že to bylo špatné. Já nevím, co ode mě čekají. Já vím, že jsem Terminátor, ale ale. Říkal jsem, že se vrátím a jsem tady před vyprodanou arénou. V Liberci to bylo skvělé. Nebylo to však žádné rozehřání, ale naopak jsem to bral jako jednu z velkých výzev. Já jsem musel vyhrát, jinak by O2 asi nebylo, protože kdo by mě tam chtěl vidět po prohře? Liberec mám však rád a je to aréna Bílých tygrů, já jednoho mám, takže jsem jako český lev musel v Liberci zápasit.

Jsem rád aktivní a také jsem tímto chtěl poslat jasný vzkaz tomu frajerovi, který běhá s mým pásem. Fanouškům děkuji za podporu. Pokud si myslí, že to byl špatný výkon, když jsem ho ukončil za 3 minuty, tak jim to v O2 Aréně vynahradím a Kincla ukončím dřív,“ nechal se Karlos Vémola slyšet po souboji pro Refresher.

Vémola má tedy pro sázkaře radu, že bychom se měli v hlavním zápase turnaje OKTAGON 43 dočkat ukončení v první polovině prvního kola, takže kdo chce zkusit štěstí, tak má možnost. Patrik Kincl však naopak na výkon reagoval s tím, že takový zápas musel do další přípravy vnést mnohem více starostí a pochybností, než klidu. To, jak to nakonec dopadne, se dozvíme už za zhruba 2 týdny.
  

Jak to vypadalo v prvním souboji?

Souboj Kincl vs Vémola 2 je samozřejmě jedním z nejočekávanějších OKTAGON duelů, ale také jedním z nejkvalitnějších v historii organizace. Proti sobě totiž nastoupí bojovníci, kteří se ve světovém žebříčku pohybují kolem 60. místa světového žebříčku. Hlavní však je, že konečně dojde na souboj, na který se všichni tak dlouho těšíme.
Jak je to s náhradníkem a dalšími plány?

„Oficiální náhradník pro titulovou bitvu Kincl vs Vémola 2 je Bryczek,“ potvrdil Ondřej Novotný pro MMA Shorties. Samozřejmě jsou však ve hře i další záložní plány. „A pokud bychom šli až tak daleko, že bychom mluvili o tom, že se někdo z titulové bitvy zraní a Bryczek bude také zraněný, tak by to samozřejmě mohl být i Chadwick, ale věříme, že se nic takového nestane.“

Souboj Bryczek vs Chadwick je na kartu umístěn právě také proto, aby byl případně v záloze náhradník. Pokud však nebude potřeba, tak dostaneme zajímavý zápas, který by následně mohl promluvit do bojů o další titulovou šanci. To však už hodně předbíháme. V první řadě je třeba, aby proběhla titulová bitva, na kterou se všichni tak moc těšíme, a poté bude možné tvořit další plány. Vémola totiž například vyhlíží titulovou obhajobu v polo-těžké váze.

„Nikdy nemám v plánu jen tak sedět a čekat na nějaký velký zápas. Nebude to tak, že bych se utkal s Kinclem, porazil ho a pak jen čekal na souboj s Attilou Véghem. Rozhodně chci být v tempu a chci zápasit. Pokud vítěz tohohle zápasu bude můj další soupeř, tak s tím nemám problém a jdu do toho. Chci být aktivní.

 

O Poppeckovi už jsme v minulosti mluvili, ale nedošlo na to, takže to třeba klapne a nebo to bude Langer. S Xavierem ukázal, že je ve skvělé formě. Je to samozřejmě na vedení OKTAGONu. Nevím, s kým budu bojovat, ale vím, že po Kinclovi nebudu jen tak sedět a čekat na Attilu. Pojedu v tempu.

To Attila rád vysedává. Celé ty roky jen seděl, lenošil a tloustnul. Teď se bude muset dostat do formy, ale takhle to já nemám. Pojedu na plné obrátky. Třeba vyjde Štvanice, protože kdyby měli místo a potřebovali ho zaplnit, tak jsem připravený,“ reagoval Karlos Vémola na dotaz od MMA Shorties.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *