Šampion Ngannou reaguje na Budaye a jeho diskutovaný loket

Francis Ngannou Martin Buday Barnett




 

Martin Buday má za sebou UFC premiéru, která nakonec skončila výhrou, ale bohužel se to neobešlo bez napětí. Martin, který měl celý souboj jasně v rukou a postupně si šel pro dominantní vítězství, totiž ve třetím kole poté, co soupeře poslal k zemi ostrým kolenem, vyslal i tvrdý loket, který bohužel dopadl do oblasti zátylku. Rozhodčí souboj okamžitě zastavil s tím, že se Barnett sesunul k zemi a s ohledem na bolestné grimasy to vypadlo, že už nebude schopen pokračovat. Přivolaný lékař ho tedy prohlédl, přičemž si fanoušci jistě vzpomněli na titulový duel Yan vs Sterling, který skončil diskvalifikací. V tomto případě však rozhodčí na základě doporučení lékaře souboj ukončil a oznámil, že šlo o neúmylsný loket, takže se dopočítají body a bude vyhlášen vítěz, kterým se stal právě druhý Slovák v UFC. Co na to úřadující šampion Francis Ngannou?




Strach z diskvalifikace?! Buday reaguje na první UFC výhru

“Tak tohle bylo jasně úmyslné,” reagoval šampion Francis Ngannou, který se v týdnu před zápasem s Budayem fotil v UFC Performance Institute, kde se šampion dává dohromady po operaci kolene. Predátor si evidentně myslí, že Buday soupeře nelegálně trefil naschvál.

Rozhodčí měl však jiný názor přičemž argumentoval tím, že se Barnett v nevhodný moment natočil a Buday už vyslaný útok nedokázal odklonit.

Sám Barnett se navíc dožadoval pokračování zápasu, protože chtěl evidentně využít celých pěti minut, které si myslel, že na zotavení má.

“Jo takhle, takže jediné, co musím udělat, je to, že trefím soupeře nedovoleným úderem a doktor to pak zastaví a mám výhru?” reagoval Jamahal Hill, který samozřejmě celou situaci mírně překrucuje. Ano, Buday vyslal nedovolený úder, v souvislosti s čímž se zápas ukončil, ale nebylo to schválně. V souboji navíc jasně dominoval, takže měl nabodováno, díky čemuž také vyhrál. Všichni tři bodoví rozhodčí to totiž viděli jasně 30:27. Na diskutovaný loket se můžete podívat níže a sami posoudit.

 






 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *