Šampion Kozma ukázal na dalšího soupeře! Kdy jde do akce?

David Kozma
 

David Kozma na domácí půdě na turnaji OKTAGON 32 už po páté v řadě obhájil svůj titul šampiona a i nadále je králem welterweight divize i celé organizace OKTAGON MMA. Na tiskových konferencích se sice zápasy nedělají, ale i přesto přišla řeč na další plány, kterou jsou vlastně poměrně jasné. Na koho si David ukázal?
Vašek Mikulášek a jeho přítelkyně reagují na prohru

“Já už jsem Velickovice porazil. Brito je poslední, který mi tam zbývá vlastně v té divizi. Jednoznačně bych chtěl Brita,” ukázal David Kozma na Kaika Brita, který v rámci OKTAGONu zničil Borárose, Bryczeka i Kalašnika a také svedl skvělý zápas s Monsterem, ve kterém měl dle mnohých vyhrát a nebo při nejhorším remizovat.

Jasně se nám tedy rýsuje souboj Kozma vs Brito, se kterým evidentně souhlasí i promotér a matchmaker Ondřej Novotný, “Nevyhov přání takového šampiona.” Jako termín se nabízí další turnaj v Ostravě, který organizace plánuje na konec roku, “To uvidíme. David taky chtěl nějaký odpočinek a už jsme se o tom bavili dopředu s jeho managementem, jak by to mohlo vypadat. Asi uvidíme. Není to vlastně tak daleko, je to 6 měsíců, ani ne.”

Je tak klidně možné, že hlavním zápasem další ostravské akce na konci roku bude právě titulový duel Kozma vs Brito, který slibuje hodně atraktivní podívanou. Brazilec totiž ukázal, že je neuvěřitelně rychlý, ale zároveň tvrdý, což je smrtící kombinace. Takový Bryczek by o tom mohl vyprávět…
 

Trochu zklamaný Kozma

“Poslední dvě obhajoby jsem měl vždy výkon večera. Byl to vždy opravdu skvělý zápas, kde lidé šíleli. Tady jsem to spíš uválel a na zemi ukontroloval na jistotu, takže úplně nejsem spokojený, protože to asi nebyl hezký zápas. Musím se na to ještě podívat, možná to bylo atraktivní, ale já si myslím, že spíš ne. Zklamal mě ten průběh, že jsem se tam neodvázal tak, abych tam rozjel rány a nepokusil se to ukončit, ale tak to prostě je. Každý zápas nemůže být skvělý,” vysvětlil David Kozma na dotaz od MMA Shorties.

Velkým tématem celého souboje byla hlava, která byla u Davida v prvním souboji velkou slabinou. Skrze poslední bitvy však získal jistotu a nenechal se Monsterem zastrašit, “Já jsem s tou hlavou nijak moc nepracoval. Šlo to samo zápasy a zkušenostmi, že už jsem hodněkrát zápasil o titul. Hodněkrát jsem stál před vyprodanou arénou, takže jsem na to zvyklý. V prvním zápase jsem se z Petra posral už na vážení, ale teď už to takhle nebylo. Šel jsem tam s čistou hlavou a to rozhodlo zápas.”

Titul “Král OKTAGONu” si sice rád přivlastňuje Karlos Vémola, ale když vezmeme v potaz titulové obhajoby a kvalitu soupeřů, tak je jím jasně David Kozma, “Asi jsem Král OKTAGONu. Když to říkají lidi, tak je to asi pravda.”

David si na domácí půdě připsal obrovsky důležité vítězství a nyní bude čekat na to, jak se vyvine situace v divizi, kde se rýsují vyzyvatelé Brito a nebo Velickovic.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *