Šampion Kincl prozrazuje, na jaký zápas má velkou chuť, ale má to háček

Kincl

Hodně dlouho visel kolem tradiční OKTAGON Štvanice velký otazník. Promotér Ondřej Novotný poslední měsíce hned několikrát avizoval, že se jedná a že se oznámení blíží, ale nakonec jsme se dočkali až před turnajem OKTAGON 43. V návaznosti na to, že fanoušci vzali lístky doslova útokem, dokonce vedení přistoupilo k odvážnému kroku. Letos totiž na Štvanici neuvidíme „jen“ jeden turnaj, ale rovnou dva, což znamená dvojitou porci zábavy a skvělých zápasů. Šampion Patrik Kincl u toho však asi bohužel nebude.

Šampion Kincl přiznává, co mu od promotéra Novotného nepřijde úplně fér

„Štvanici ASI nedám. Chtěl bych, ale vzhledem k ruce a trenéřině v Kanadě to nejde úplně dohromady. Ale štve mě to. Forma i chuť by byla veliká,“ nechal se Patrik Kincl slyšet v rámci tradičních pondělních otázek a odpovědí na svém IG profilu.

Patrik by se jistě na Štvanici skvěle vyjímal, ale je pravda, že okolnosti spíše hrají proti němu. Šampion se totiž v neděli společně s kolegou a kamarádem Davidem Dvořákem přesunul do Kanady, kde Davida příští víkend čeká další důležitý UFC zápas. Výprava se tak domů vrátí až v polovině června, tedy měsíc a půl před turnaji na Štvanici.

To by možná ještě ani tak nevadilo, protože je Patrik ve formě, kterou jistě i nadále udržuje. Větší problém je ruka, která už zlobila před odvetou s Vémolou. Kincl totiž pár dní před bitvou prozradil, že má zánět, což se pak podepsalo i na samotném souboji, ve kterém si, i kvůli problémům s nohami, neprosazoval postoj tolik, jak původně plánoval a místo toho přistoupil na boj na pletivu, kde dokázal skvěle bránit a bodovat.
Podle fotek, které sám Patrik nabídl, však ruka nadále není úplně v pořádku a nejspíš bude potřebovat nějaký čas a péči, aby se zahojila. Zatím to tedy vypadá spíš tak, že Patrika na ikonické OKTAGON akci bohužel neuvidíme. Do konce roku však zbývá ještě celá řada turnajů, takže příležitostí ještě bude více než dost. O soupeře rozhodně nouze nebude.

„Na Patrika bych vypsal lepší kurz. Byl by pro mě favorit, ale věřím tomu, že by měl Bryczek šanci. Patrik je však komplexní borec. Dokázal to ve všech OKTAGON zápasech. Umí wrestlit, umí na zemi, umí boxovat, umí soupeře ukončit. Patrik by pro mě tedy byl favorit, ale myslím si, že Bryczek je důstojný soupeř. Je to nejlepší soupeř, který aktuálně ve střední váze je,“ nabídl Miloš Petrášek v rámci vysílání s Ondřejem Novotným názor na možný duel Kincl vs Bryczek.
 

Promotér pak přidal i další jména, která by se mohla v blízké době hlásit o titulový souboj, „Je tam samozřejmě Vlasto Čepo s Matějem Peňázem, kteří však jdou spolu. Nevím, jestli by teď řekli ano na zápas s Patrikem. Vlasto po případné výhře nad Matějem asi ano. Nevím však Matěj, kdyby porazil Vlasta, protože je velmi opatrný. Máme tam Piráta, který se vrací do střední váhy. Ten je teoreticky jeden zápas od titulu. Kdyby Patrik nechtěl dlouho jít a Pirát šel s Bryczekem a vyhrál by, tak je zpátky. Jsou tam varianty. Plus mám před podpisem jednoho řezníka krásného. Frajer neskutečný a zajímavý. Vypadá to, že jsem před podpisem, ale dokud podpis není, tak nikdy nevíš.“

Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Prozatímní Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polo-těžké váhy 

Eckerlin vs Primera 

Veličkovič vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Dyrschka vs Kepa

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand

Siwiec vs Hathaway 

Paradeiser vs Fischer 

28.7. Praha Štvanice – OKTAGON Štvanice Speciál

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 

Buchinger vs ?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *