Šampion Jiří Procházka s úsměvem na tváři představuje ultimátní cíl

Procházka Teixeira

Jiří Procházka se na turnaji UFC 275 v Singapuru stal prvním českým UFC šampionem, čímž se nesmazatelně zapsal do dějin a navíc si splnil jeden velký sen. Ziskem titulu v lize mistrů však BJP cesta ani zdaleka nekončí. Šlo totiž o dílčí úspěch a splnění snu, ale na dohled je další, ještě větší cíl, kterého se Jiří v následujících letech pokusí dosáhnout.

Balík? Jakou nabídku dostal Fenin od Clash a jak organizaci plánoval přelstít?

“Všechno je to o nastavení mysli, které je před soubojem klíčové. Na tom záleží vše. Když jsi připravený tam umřít a ukázat ze sebe to nejlepší do posledního dechu, tak to taky dokážeš. To je vše!” vrátil se Jiří Procházka v rozhovoru s Marcem Raimondim k prvnímu souboji s Gloverem Teixeirou, kde se přesně ukázalo, že je BJP připravený bojovat až do poslední sekundy. Glovera totiž ukončil v poslední minutě pátého kola.

Jiří si tím splnil velký sen, ale plán zatím ještě není kompletně naplněn. “Nejdůležitější je motivace. Titul byl hodně dlouho právě tou největší motivací v mém životě. Teď mám před sebou cíl, který vlastně není nijak nový. Je to vlastně ten úplně nejstarší cíl, který mě vždy motivoval. Chci být nejlepší bojovník na světě. Nejlepší bojovník na světě! A taky jím budu. Ukážu, že jsem P4P jednička. Takový je cíl a tohoto cíle také dosáhnu,” vrátil se Jiří k prapůvodnímu plánu, který je nyní aktuálnější než když dřív.

Jiří je aktuálně ve zmíněném žebříčku na 10. místě, takže od splnění cíle vlastně není zase až tak daleko. Samozřejmě bude potřebovat celou řadu dalších výher, ale ovládnutí prestižního žebříčku je naprosto reálné.




  

Co se Jiří o Gloverovi naučil a co čeká v odvetě? 

“Je to sakra tvrdý soupeř. Když s ním bojujete, tak musíte být opravdu precizní a to ve všech aspektech boje. Je jedno, jestli zrovna útočíte a nebo se bráníte. On totiž půjde klidně přes údery. Pořád jde dopředu a pořád tlačí. Jen preciznost ho dokáže efektivně zastavit. Já dobře vím, jak jít skrze bolest, krizové situace, techniky a podobně, ale je nutné být při tom všem precizní. Na to se teď zaměřujeme v přípravě na odvetu,” vysvětlil Jiří Procházka v rozhovoru s bývalým šampionem střední váhy Michaelem Bispingem, že se aktuálně zaměřuje na preciznost a přesnost, což jsou aspekty, které v minulém souboji občas chyběly.

Jiří totiž nadužíval svá pověstná kolena, kvůli čemuž se boj hned několikrát zbytečně přenesl na zem, což samozřejmě hrálo Gloverovi do karet. BJP se sice z krizových pozic dokázal šikovně dostávat, ale zbytečně ho to stálo čas a síly, které mohl využít k vlastnímu útoku.

“Myslím si, že mě v odvetě bude chtít víc brát na zem a tam se mě bude snažit udržet, což se mu v Singapuru úplně nedařilo. Rozhodně se však neupínám jen na tohle. Počítám i s tím, že se zase o něco posune v postoji. Myslím si, že v tom prvním zápase byl dokonce v postoji lepší než já. Nebo ne lepší, ale prostě se v něm dokázal prosadit. Já tedy pracuji na tom, aby moje silná zbraň, kterou postoj je, byla ještě silnější a více nepředvídatelná.”




  

UFC 282: Procházka vs Teixera 2 – Oficiální Startovka 

Main Card

Jiri Prochazka vs. Glover Teixeira 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Preliminary Card

Ovince Saint Preux vs. Philipe Lins

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Early Prelims

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 




 



Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *