Šampion Jiří Procházka přibližuje, jak je na tom ruka a jak upravil trénink

Jiří Procházka

Jiří Procházka si z titulové války s Gloverem Teixeirou odnesl zranění ruky, které si následně vyžádalo menší zákrok. Od té doby má BJP na ruce dlahu, ale to neznamená, že usíná na vavřínech a zahálí. Naopak svůj trénink, který neustále pokračuje, upravil a přizpůsobil aktuálnímu omezení.

Obrovská výzva?! Vémola ukázal na soupeře z první světové stovky

“Mám to ještě na 2 týdny, ale už je to spíš jen taková ochranná věc kvůli tréninku a tak. Držím to v minimálním pohybu, ať se to doléčí 200% a můžu zase začít naplno. Rozbil jsem si kloub. Špatně jsem udeřil, neměl jsem úplně zatnutou pěst. Stalo se to někdy hned v prvním kole. Pak už jsem to celou dobu cítil,” prozradil Jiří Procházka v rozhovoru pro Startitup.

Hned po souboji to sice vypadalo, že zranění nebude nijak vážné, ale nakonec si přeci jen vyžádalo zákrok, po kterém Jiřímu zůstala na ruce dlaha, se kterou však trénuje dál, “Odpočinek jsem měl asi týden dva. Trénink je však o tom, že když nemůžeš bouchat, tak můžeš běhat. Když nemůžeš běhat, tak můžeš zvedat alespoň. Pokud to nejde, tak si můžeš sednout a jen se soustředit na dech. Alespoň nějaká minimální tělesná aktivita, aby dech proudil a tělo mělo impulzy. Stejně jako každý den jíš, aby ses vyživoval, tak stejně tak udržuji i svalová vlákna a tonizaci tak, abych byl pořád v tom. Je to už životní styl, který je spojený s jídlem, pitím, dýcháním a každodenními činnostmi.”

Jiří tedy patří mezi ty bojovníky, kteří si dají po zápase jen krátkou pauzu a pak naskočí zpět do režimu. Na druhé straně této barikády je pak například Paddy Pimblett, který se dokáže doslova vyžrat až na 90+ Kg a poté znovu shazuje a dostává se do formy.

V souvislosti s Jiřím se samozřejmě stále řeší soupeř na první titulovou obhajobu. Zatím to vypadá tak, že se výběr jmen zúžil na Teixeiru, Blachowicze a Ankalaeva s tím, že sám BJP by preferoval odvetu se zkušeným Brazilcem, ale zatím není jisté, zda jí dostane.
 

Jiří Procházka reaguje na duel Ankalaev vs Smith a mluví o možném vyzyvateli

Co jsi říkal na zápas Ankalaev Smith?

Zápas se mi celkem líbil. Líbilo se mi, jak se dokázal Smith vypořádat s úvodním tlakem Ankalaeva. Řešil to pěkně a nenechal si to líbit. Ve druhém kole ho dokonce začal tlačit, akorát nevím, jestli tam hrálo nějakou roli zranění, nebo proč se to tam tak posra… Smith začal Ankalaeva natahovat na sebe, což je špatná věc i když jsi sakra dobrý zemař. Tahat si soupeře na sebe se v MMA prostě nevyplácí. Takže Ankalaev nevyhrál nějak rezolutně, rozhodla spíše Smithova fatální chyba.

To působí dost ironicky vzhledem ke Smithovým poznámkám po tvém zápasu s Gloverem…

To je pravda, Anthony na to měl řeči. Spousta výtek a pak tam udělá takovou opravdu fatální chybu. Takhle tam pod něj začít lézt… Dobře, možná to tam ovlivnilo nějaké zranění, ale za mě je tohle naprostá kravina. Proto se prostě nevyplácí, když mají ti zápasníci moc otevřenou pusu. Každé slovo a každý čin je v tomhle byznysu stěžejní.
 

Jak koukáš na Ankalaeva jakožto možného titulového vyzyvatele?

No, to nevím. Jestliže já půjdu s Gloverem, jeho bych dal určitě s Blachowiczem, aby si tam střihl ještě jeden zápas. Za mě rozhodně kvality má a jestli si to spolu někdy dáme, opravdu se na to těším. Sám teď ale nevím, jestli s tím Gloverem půjdu. Klidně bych do toho s Ankalaevem šel, stejně jako s Gloverem i Blachowiczem.

A koho v ideálním případě?

Já si vyloženě nevybírám, všichni jsou výborní. Glovera jsem si zvolil jako bojovníka, kterého bych rád sám vyzval kvůli výkonu v prvním zápase. Teď už na tom ale tolik nelpím. Proto beru kohokoliv z trojice Teixeira, Blachowicz, Ankalaev. Ale nejraději bych stál za svým původním slovem a uvidíme podle toho, jestli se domluví/nedomluví odveta s Gloverem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *