Šampion Jiří Procházka odhalil svého vysněného soupeře

Jiří Procházka Jon Jones

Jiří Procházka má za sebou samozřejmě epické vítězství, na které navázala intenzivní mediální tour, díky které jsme se z mnoha rozhovorů dozvěděli celou řadu zajímavých informací, postřehů i dojmů. V jednom z rozhovorů například Jiří Procházka odhalil svého vysněného UFC soupeře.

Šampion Jiří Procházka nabízí stručný názor na Clash of the Stars

“Jon Jones,” reagoval Jiří Procházka v rámci Fight Cast One bez zaváhání a hned také vysvětlil, proč by se chtěl utkat právě s borcem, který je napříč komunitou považovaný za nejlepšího bojovníka všech dob. “Je to jeden z nejlepších bojovníků. Je to vysněný soupeř. Je to člověk s největším množstvím zkušeností. Osobně ho asi vnímám jako nejlepšího. Takhle to je.”

Právě s Jonem Jonesem se měl Jiří potkat během svého únorového kempu ve Phoenixu, kde trénoval pod dohledem Henryho Cejuda. Bohužel však nakonec na setkání nedošlo. Oba bojovníci se nicméně už v minulosti potkali s tím, že měli možnost spolu i trénovat. Tehdy Jiří Jonese líčil v tom smyslu, že ho překvapilo, jak silný vlastně je.

Právě i trochu díky Jonesovi se vlastně Jiří dostal k titulu, protože Jonův odchod do těžké váhy divizi hodně otevřel a oživil. Doufejme tedy, že se brzy dočkáme slíbeného přesunu do těžké váhy, kde se jasně rýsuje titulový souboj se Stipem Miocicem. O tom se mluvilo v souvislosti s červencem, ale nyní to spíše vypadá až na září. Uvidíme…

Jinak, co se týče polo-těžké váhy, které nyní Jiří vládne, tak tam vidí jako nejnebezpečnějšího borce Jana Blachowicze a právě proto s ním chce bojovat.
 

Procházka vs Blachowicz?

“Vůbec nevím, jaké má vedení UFC plány a preference. Rád bych to s nimi probral. Chci vědět, co ode mě vlastně čekají. Chci s nimi být v kontaktu. Jinak mám za to, že nejnebezpečnější borec po mně je v rámci polo-těžké váhy Jan Blachowicz. Myslím si, že právě on by mohl být vyzyvatel. Je však třeba brát v potaz i Glovera. Mám teď v hlavě to, že bych mohl přijmout Gloverovu výzvu na odvetu, ale také se utkat s Jankem. Musím si to pořádně promyslet a probrat to s manažery a UFC,” vidí Jiří s odstupem dvě velké možnosti. Pro domácí fanoušky je samozřejmě příjemnější možnost Jan Blachowicz, kde se nabízí souboj v Evropě, což sice není moc pravděpodobné, ale určitá naděje přeci jen je, “V rámci Evropy by to byla obrovská bitva. Polsko a Česká republika jsou totiž hned vedle sebe. Byl bych na to připravený a za každou cenu bych vyhrál.”


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *