Šampion Jan Blachowicz má stále v hlavě velký zápas

Jan Blachowicz

Šampion Jan Blachowicz má stále v hlavě velký zápas

Dlouho přehlížený polský chasník Jan Blachowicz si díky posledním výkonům vysloužil nejen pás šampiona polo-těžké váhy, ale i pozornost MMA světa. Stal se totiž prvním bojovníkem, který v rámci MMA dokázal porazit Israela Adesanyu. V poslední době navíc naplno vynikla jeho legendární polská síla, kterou okusilo hned několik soupeřů, jako byl Reyes, Rockhold a nebo Anderson. Právě po výhře nad Coreym Andersonem se spekulovalo o titulové bitvě s Jonem Jonesem, na kterou nikdy nedošlo. Janek se však souboje stále nevzdává.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/07/02/velickovic-vysvetlil-proc-se-nechlubi-vyhrou-nad-prochazkou/

“Jon Jones mi slíbil, že se spolu utkáme, takže na to nemůžu jen tak přestat myslet. Po výhře nad Coreym Andersonem mluvil o tom, že se spolu utkáme. Měl by tedy držet slovo a rozdat si to se mnou. Je mi jedno kde, kdy a v jaké váze. V blízké budoucnosti si pro něj dojdu,” vysvětlil Jan Blachowicz.

Jon Jones byl při Jankově výhře nad Coreym přímo na místě, takže se pak oba borci hecovali a tehdy se skutečně mluvilo o tom, že se Jones znovu utká s Reyesem a nebo Blachowiczem. Nakonec to dopadlo tak, že se Jones titulu šampiona vzdal a následně se o něj utkali právě Dominick a Jan.

Bones následně oznámil přestup do těžké váhy, ve které jsme ho však zatím neviděli. Obecně se počítalo s tím, že vyzve šampiona, kterým je Francis Ngannou, ale znovu přišly problémy s vedením a spory o peníze. Jones navíc na přestup evidentně nijak extra nespěchá, protože chce nabrat tak, aby si částečně udržel svou rychlost i skvělý pohyb.

Pro Janka však evidentně není problém ani to, že by se utkali v těžké váze, “Jasně, klidně ho porazím i v těžké váze. Můžeme si dát nějaký extra netitulový zápas, pokud bude chtít. Nemám s tím problém.”

Na případný souboj však dojde nejdříve v roce 2022, protože na říjen už má Jan domluvený titulový souboj s Gloverem Teixeirou, u kterého by mohl Jiří Procházka figurovat jako oficiální náhradník pro případ, že by se borcům něco stalo.

1 komentář na “Šampion Jan Blachowicz má stále v hlavě velký zápas”

  1. Pingback: Dominick Reyes se bohužel do boje jen tak nevrátí | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *