Šampion Jamahal Hill navrhuje možný termín bitvy s Jířim Procházkou

Hill Procházka

Zatím to samozřejmě nebylo oficiálně potvrzeno, takže je třeba brát podobné plány s rezervou, protože se ještě může leccos změnit, ale obecně to vypadá tak, že bychom se výhledově měli dočkat titulové bitvy Hill vs Procházka. Oba borci se nedávno potkali na turnaji UFC 285, kde dokonce došlo na první staredown s tím, že se Jamahal nechal slyšet, že má o bitvu s Procházkou už dlouhé roky enormní zájem, takže se bude snažit, aby souboj dopadl. Nyní navíc nabídl konkrétní datum, kdy by na souboj mohlo dojít.

Přijde exemplární trest?! Růžička i jeho trenér reagují na souboj s Veselým

Datum fanoušky jistě potěší, protože není nijak extrémně vzdálené. „Jones vs Miocic, Já vs Procházka, Volkanovski vs Rodriguez, Strickland vs Costa a Pimblett vs Dober. Tohle je karta, kterou bych si přál jako vrchol mezinárodního Fight Weeku,“ nechal se Jamahal Hill slyšet, jaká by se mu líbila hlavní karta turnaj UFC 290, který je naplánovaný na 8.7. jako vrchol specálního týdne, na který si UFC dává každoročně hodně záležet.

Plán je to samozřejmě hezký, ale je otázkou, jak na tom bude Jiřího operované rameno. To se prý sice hojí nad očekávání dobře, ale turnaj UFC 290 přeci jen přijde na řadu za necelé 4 měsíce, což není žádná dlouhá doba na další léčení a zároveň náročný přípravný kemp.

„Podle toho, jak na tom Jiří bude, zvolíme datum přípravy. Od toho se pak bude odvíjet datum zápasu. První informace jsou tak nějak červenec, srpen. Nejpozději září,“ potvrdil pro Mixx Sports Media na turnaji OKTAGON 40 trenér a manažer Martin Karaivanov, že červenec úplně nevylučuje, ale že je ve hře samozřejmě několik dalších faktorů, které se budou muset teprve vyvinout.
 

Nicméně se zdá, že turnaj UFC 290 nabídne opravdu hodně zajímavou podívanou. Hlavním soubojem by měl být s největší pravděpodobností souboj navrátilce a nového šampiona těžké váhy Jona Jonese s bývalým králem těžké váhy Stipem Miocicem. Miocic má na svém kontě nejvíce vítězství v titulových zápasech těžké váhy. Mnohými je považován za nejlepšího zápasníka těžké divize všech dob. Ostatně i Jon Jones zmiňoval, že souboj s Miocicem je pro něj tou největší výzvou a motivací. Oba bojovníci jsou na tomto duelu dohodnutí a čeká se pouze na oficiální oznámení.

Stanice Fox Sports v pondělí informovala, že se na 8. července na turnaj UFC 290 chystá další titulový souboj mezi králem pérové váhy Alexanderem Volkanovskim (25-2) a prozatímním šampionem Yairem Rodriguezem (16-3, 1 NC). Jednání o tomto titulovém zápase pak potvrdila i další zahraniční média. Zde už se jen čeká na podpisy obou zápasníků. 

Na galavečeru UFC 290 bychom měli dostat také odvetu mezi Tonym Fergusonem a Kevinem Leem. Oba bojovníci se utkali v roce 2017 o prozatímní titul lehké váhy, který po vyrovnaném souboji nakonec ukončil Tony Ferguson na submisi ve třetím kole. Lee už na svém Instagramu sdílel neoficiální grafiku k zápasu. Na potvrzení si ještě nejspíš budeme muset počkat.
 

V pondělí večer přišla také nejnovější spekulace, že UFC pracuje na očekávaném souboji mezi Iliou Topuriou a Movsarem Evlovem. Tento duel byl už jednou zrušen, ale fanoušci si tento střet přáli a UFC jim nejspíše vyhoví. Na další velké akci by se mohla představit vycházející hvězda Bo Nickal, který se už údajně domluvil na souboji s bývalým účastníkem The Ultimate Fighter Treseanem Gorem.  

Potenciální karta UFC 290:

Jon Jones vs Stipe Miocic

Alexander Volkanovski vs Yair Rodriguez

Tony Ferguson vs Kevin Lee 2 

Ilia Topuria vs Movsar Evloev 

Bo Nickal vs Tresean Gore 

Stephen Thompson vs Michel Pereira

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *