Šampion Israel Adesanya změnil plány i kvůli Jiřímu Procházkovi?

Israel Adesanya Jiří Procházka

Israel Adesanya se minulý rok pokusil dostat do exkluzivního klubu dvojnásobných šampionů, ale v souboji s Janem Blachowiczem neuspěl. Hned několikrát se však nechal slyšet, že se ještě do polo-těžké váhy vrátí. To by však aktuálně znamenalo, že by musel bojovat s Jiřím Procházkou a právě tomu se chce Izzy evidentně na nějaký čas vyhnout, takže změnil plán.

Psycho! Filip Grznár reaguje na zákeřný útok od Aleše Bejra

“Co se týče dalšího plánu, pokud přejdu přes Cannoniera, tak to vidím na vítěze souboje Strickland vs Pereira. Tam asi bude další vyzyvatel, ale záleží na tom, jak se bude souboj vyvíjet a jak dopadne. To je můj další krok. Polo-těžkou váhu mám stále na seznamu, ale není to teď na pořadu dne. Ať si to tam borci užijí, mají nového šampiona. Jsem za Jiřího šťastný. Je to můj stájový kolega a skutečně ho mám rád. Líbí se mi jeho styl a jsem jeho fanoušek. Teď ho nechám, aby si užil svou vládu nad divizí. Já budu vládnout své divizi,” vysvětlil Israel Adesanya pro FOX Sports Australia.

Adesanya už před zápasem tipoval Procházku na vítěze a poté dal skrze video nahlédnout, jak mu fandil. Z výkonu byl nadšený, ale upozorňoval na to, že by měl Jiří dávat pozor na ta naskočená kolena a místo nich by měl čas od času použít zvedák, který má stejný efekt, ale představuje mnohem menší riziko, “Fandil jsem jako divý. U těch kolen však bylo vidět, že je Glover chytá a pak se souboj přenášel na zem. Ale co, je to umělec a může to ze sebe dostat tak, jak jen chce.”
 

Před-zápasový rozbor

“Jiří má takový ten samurajský vibe. Moc se mi to líbí. Zbožňuju ten účes. Cením to, jak se vyjadřuje a jak celkově působí. Na nic si nehraje a je prostě autentický a sám sebou. Má u prdele, co si o něm lidé myslí a co říkají, jede si svou cestou. Libí se mi, jak se vlastně objevil odnikud a ukazuje nám nový styl boje. Jeho postoj je hodně zvláštní, ale funguje mu. Jiří je dlouhý a má velký dosah. Často zápasí s rukama dole, kdy nabízí soupeři hlavu, aby jí trefil. Je hodně rychlý a navíc má skvělý pohyb. Však se podívejte na jeho práci nohou. Občas se však zbytečně moc otevírá. Jiří má sice před sebou teprve třetí UFC zápas, ale nevšiml jsem si, že by si někdo stěžoval na to, že jde tak brzy o titul a že je tlačenka. Stačí si vzpomenout, jak zničil Reyese…

Pokud bych si měl vsadit, tak bych to dal na Jiřího. Je to mladý silný borec, který je navíc vysoký a má sakra velký dosah. Navíc je hodně nepředvídatelný a s tím měl Glover v minulosti problémy,” hodnotil Israel Adesanya ve svém  rozboru zápas Glover Teixeira vs Jiří Procházka a tipoval vítěze. Dokonce si nakonec skutečně na Jiřího vsadil a samozřejmě vyhrál.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *