“Šampion” Charles Oliveira posílá Islamu Makhachevovi jasný vzkaz

Charles Oliveira Islam Makhachev

Lehká váha je teď sice oficiálně bez šampiona, ale s ohledem na okolnosti za něj všichni stále považují Charlese Oliveiru. Ten sice před posledním soubojem jen těsně nesplnil váhový limit, což bylo způsobeno hned několika faktory, ale poté duel naprosto ovládl a nebezpečného Gaethjeho jasně ukončil. Titul mu sice musel být odebrán, ale vedení slíbilo, že o něj dostane šanci bojovat v dalším zápase. S kým se utká? To zatím není úplně jisté, ale vše ukazuje na Islama Makhacheva, kterému nyní Oliveira poslal jasný vzkaz.

Zaklínač Blachowicz si vyhlédl souboj s Usmanem? Teixeira vtipně reaguje

Původně byl sice titulové šanci blíže Dariush, který měl své kvality potvrdit právě proti Islamovi, ale ten se bohužel zranil, takže je nyní první na seznamu Makhachev. Oliveira si sice pohrával s myšlenkou, že by se utkal s Conorem, ale tu nakonec evidentně zavrhl a zaměřil se na Khabibova svěřence, kterému poslal jasný vzkaz, “Porazím ho. Poslouchejte mě dobře, porazím Islama Makhacheva. Problém celé divize se jmenuje Charles Oliveira. To je hlavní problém v lehké váze. Můžete zapomenout na Conora McGregora. Dáme si to spolu v Brazílii. Charles Oliveira vs Islam Makhachev. To je přeci zápas, který chcete vidět, ne? Pojďme na to. Dám si to s ním. Porazím ho a pak uvidíme. Třeba vyzvu Khabiba, aby se vrátil a prokázal své kvality.”

Vypadá to tedy, že Oliveira se soubojem s Islamem souhlasí. Háček by však mohl být právě v lokaci. UFC už si totiž s myšlenkou, že se znovu podívá do Brazílie, pohrávalo v souvislosti se soubojem Teixeira vs Procházka, ale nakonec od ní upustilo. Spíše se mluví o tom, že by se Oliveira a Makhachev utkali na konci října na turnaji UFC 281, který je naplánovaný na Abu Dhabí. To sice není úplně fér, že by se mělo bojovat “na půdě” Islama, ale na druhou stranu Oliveira není šampion a tím pádem ztratil i určité výsady.
 

Uvidíme tedy, jak se nakonec všechny strany domluví. Tak či tak by šlo o hodně atraktivní duel, ve kterém by mohl Islam konečně prokázat své kvality, protože má sice na kontě sérii 10 výher, ale mluví se o tom, že pořádně nebojoval s nikým ze špičky, což je pravda. Jeho nejvýše umístěný soupeř z poslední doby byl totiž Hooker, který ještě bral zápas relativně na poslední chvíli, což se pak v souboji projevilo.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *