Šampion Bellatoru Vadim Nemkov učinil velké rozhodnutí a chystá přestup

Nemkov

Šampion Bellatoru Vadim Nemkov je dlouhodobě považován za jednoho z nejlepších zápasníků polo-těžké váhy na světě. Vzhledem k tomu, že jeho mentor Fedor Emelianenko odešel do sportovního důchodu a opustil těžkou váhu a shazování váhy na 93 kilogramů je stále náročnější, Nemkov (17-2, 9-0-1NC Bellator) konečně učinil velké rozhodnutí.

Došlo prý k zásadnímu posunu v kauze Růžička a bezvládného muže z videa

Po zralé úvaze v tréninkovém kempu se Nemkov rozhodl, že se v příštím zápase přesune do těžké váhy a plánuje, že s největší pravděpodobností uvolní titul polo-těžké váhy Bellatoru, který v současnosti drží.

„Mluvil jsem s Fedorem, když se vše odehrávalo v posledních několika zápasech. Společně jsme se rozhodli, že přejdu do těžké váhy,“ řekl Nemkov ve středu prostřednictvím ruského tlumočníka serveru MMA Junkie. „Stárnu a s každým dalším zápasem je pro mě těžší dostat se na požadovanou váhu. Řekněme, že dříve jsem se cítil pohodlně, když jsem trénoval a měl jsem 103 kg (227 liber). Nyní se cítím pohodlněji při váze 106-108 kg (233-238 liber). Když trénuji a mám 103 kg, tak se necítím stejně silný a nebezpečný, jako když mám 106-108 kg.“
 

„Je to pro mě nová výzva. V polo-těžké váze jsem udělal vše, co jsem mohl. Teď je to nová výzva, jak se dostat do vyšší váhy a získat další titul. V polo-těžké váze pro mě není nic nového. Budou to odvety se zápasníky, se kterými jsem už bojoval. Vracel bych se k zápasníkům, se kterými jsem se už utkal. Pravděpodobně titul uvolním. Ano, opráším pás a přesunu se do těžké váhy.“ 

Jednatřicetiletý Nemkov je všeobecně vnímán jako jeden z nejlepších bojovníků v kategorii liber za libru mimo UFC. Na svém kontě má již několik zajímavých vítězství. Neprohrál už 12 zápasů v řadě a má na kontě vítězství nad současným šampionem Bellatoru v těžké váze Ryanem Baderem. 

„Rozhodně se těším na zápas Vassella s Baderem,“ řekl Nemkov. „Ať už vyhraje kdokoli, určitě bych s ním rád bojoval. … Upřímně řečeno, s Baderem jsem už jednou bojoval, ale Bader bojoval i s Fedorem a Valentinem Moldavksým. Bader v těžké váze vypadá úplně jinak a bojuje jinak. Bylo by pro mě zajímavé s ním bojovat. Ale pokud Vassell vyhraje, bude to pro mě také zajímavý zápas,“ dodal.  


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *