Šampion Adesanya velebí Procházku a vysvětluje, co se mu na něm líbí

Israel Adesanya Jiří Procházka

Blížící se turnaj UFC 275 a obzvlášť hlavní titulový zápas Glover Teixeira vs Jiří Procházka samozřejmě přitahuje hodně pozornosti a reakcí napříč MMA světem. Nedávno se k duelu vyjadřoval legendární GSP, který věří, že se Jiří stane šampionem, a nyní se přidal i šampion střední váhy Israel Adesanya, který sice při přestupu do polo-těžké váhy neuspěl, protože na polského chasníka Janka nevyzrál, ale i přesto se prý do vyšší váhové divize plánuje v budoucnu vrátit. Jak tedy vidí titulový duel a co se mu líbí na Jiřím Procházkovi?

Oss! Karlos Vémola konečně potvrdil velkou titulovou bitvu

“Jiří má takový ten samurajský vibe. Moc se mi to líbí. Zbožňuju ten účes. Cením to, jak se vyjadřuje a jak celkově působí. Na nic si nehraje a je prostě autentický a sám sebou. Má u prdele, co si o něm lidé myslí a co říkají, jede si svou cestou. Libí se mi, jak se vlastně objevil odnikud a ukazuje nám nový styl boje. Jeho postoj je hodně zvláštní, ale funguje mu. Jiří je dlouhý a má velký dosah. Často zápasí s rukama dole, kdy nabízí soupeři hlavu, aby jí trefil. Je hodně rychlý a navíc má skvělý pohyb. Však se podívejte na jeho práci nohou. Občas se však zbytečně moc otevírá. Jiří má sice před sebou teprve třetí UFC zápas, ale nevšiml jsem si, že by si někdo stěžoval na to, že jde tak brzy o titul a že je tlačenka. Stačí si vzpomenout, jak zničil Reyese…

Pokud bych si měl vsadit, tak bych to dal na Jiřího. Je to mladý silný borec, který je navíc vysoký a má sakra velký dosah. Navíc je hodně nepředvídatelný a s tím měl Glover v minulosti problémy,” zhodnotil Israel Adesanya ve svém posledním rozboru hlavní zápas a rovnou uvedl i tip na vítěze.
 

Teixeira hodnotí Procházkovu sérii výher

“Je potřeba vnímat ten rozdíl. Má sice na kontě 12 výher v řadě, ale nenasbíral je v UFC. V UFC se něco takového podaří jen velice těžko. Když jsem bojoval s Jonem Jonesem, tak jsem měl taky působivou sérii kolem 15 výher v řadě. Ale taky jsem to nasbíral hlavně mimo UFC. V lize mistrů je mnohem těžší se prosadit. Moc pro mě tedy tyto jeho úspěchy neznamenají. Samozřejmě si uvědomuji, že je to skvělý borec a tvrdý týpek, ale v UFC by pro něj bylo sakra těžké udělat 12 výher v řadě,” vysvětlil Glover Teixeira, že na bilanci se nesmí moc hledět.

Jak šampion zmínil, před soubojem s Jonem Jonesem měl na kontě dokonce 20 výher v řadě, ale ani to mu v duelu s Jonesem nepomohlo a nakonec jasně prohrál na body. Aktuálně však drží sérii 6 vítězství, která získal nad Robersonem, Cutelabou, Krylovem, Smithem, Santosem a Blachowiczem.

Na druhou stranu Jiří se v rámci Rizinu potýkal s těmi nejlepšími, kteří se dali mimo UFC sehnat, a po přestupu do ligy mistrů totálně zdemoloval bývalé titulové vyzyvatele Oezdemira a Reyese.
 

Celkem mají oba borci na kontě neuvěřitelných 55 ukončení, takže se dá předpokládat, že i titulový duel skončí před limitem. Jak? Všichni věříme, že velkolepou výhrou našeho borce.

Titulovou bitvu Jiřího Procházky v UFC odvysílá stanice Premier Sport 1. Kromě přímého přenosu čeká na diváky O2 TV také exkluzivní doprovodný program. Již v pátek od 19:00 nabídne Premier Sport 2 rozhovory moderátora O2 TV Sport Davida Sobiška s Jiřím Procházkou a Makhmudem Muradovem. V sobotním studiu O2 TV Sport pak David Sobišek přivítá v roli hostů taková jména jako Karlos Vémola, Michal Martínek nebo trenér André Reinders. Studio bude mít premiéru od 20:00 hodin na stanici Premier Sport 2.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *