“S Viktorem je problém,” přiznal promotér Novotný

Novotný Pešta
Kolem šampiona polo-těžké váhy organizace OKTAGON MMA se v poslední době objevilo hned několik otazníků. Organizace totiž před turnajem OKTAGON 29 oznámila titulovou odvetu Pešta vs Puetz 2, která by se měla odehrát na konci února v O2 Aréně, ale Viktor kontroval s tím, že o souboji v podstatě neví a následně prozradil další neshody s OKTAGONem, které spočívaly hlavně v tom, že se oznamovaly novinky, aniž by byla podepsaná smlouva. Pešta je totiž stále volný hráč a může se tak vydat různými směry. Spekulovalo se tedy o možném startu v KSW, ale nakonec to vypadalo na dohodu s OKTAGONem. To nyní úplně neplatí. Ondřej Novotný totiž na poslední tiskové konferenci přiznal, že je teď se šampionem problém.
“Nejsladší peníze!” reaguje Novotný na návrat Kareše

“S Viktorem je v tuto chvíli problém. Já jsem jemu i jeho managementu řekl, jak to je. On už na té tiskovce říkal, že ok, že půjde do odvety, ale pak se mu do toho nechce. Já jsem mu zase říkal celý ten příběh. Ptal jsem se ho, s kým chce bojovat? Do čísla 150, kromě dvou kluků z ACA, což jsou Rusové, o které nemám větší zájem a Viktor o ně s managementem taky nejeví zájem, tak tam není s kým. On pořád říká, že chce sportovní výzvu a pak od něj slyším jméno Kimball, což je 161., která dva roky nezápasila. To je sportovní výzva oproti Puetzovi? Já si nemyslím. Hledáme to řešení. Chvíli jsme si mysleli, že by to mohl být Ragozin, ale Ragozin to nechce být. On v tom posledním zápase skončil rozšmelcovaný. Těžko od 18. prosince se připraví do 93 na Viktora. Tam teď prostě není zajímavé jméno, byť bych si ho pro Viktora přál. My bychom mu i dali titulový zápas s někým z venku, ale nikdo takový tady není. Říkal jsem mu tedy, že musí počkat a nebo vzít Puetze, ale na něj už je taky fronta. Viktor to musí přehodnotit a nebo chvíli počkat,” informoval Ondřej Novotný na tiskové konferenci na dotaz od MMA Shorties.
Peštův pohled na věc

Poté, co na začátku prosince před turnajem OKTAGON 29 oznámil, že o souboji s Puetzem vlastně neví, se Viktor rozhodl, že celou věc a drobné neshody s OKTAGONem objasní v rámci svého vysílání: “Co se stalo? OKTAGON zveřejnil plakát, na kterém je odveta s Puetzem a já jsem to trochu dementoval. Na své sociální sítě jsem napsal, že je to pro mě novinka, že jsem o tom nevěděl, což je pravda… Nejvíce otázek dostávám, proč jsem to ventiloval veřejně a proč jsem nezavolal Ondrovi a proč jsme to nevyřešili za zavřenými dveřmi. Je to celkem jednoduché.

My jsme celu dobu o tom zápasu mluvili. Nebylo by to tak, že bych o ničem nevěděl a najednou z ničeho nic vidím plakát. My jsme se bavili o O2 Aréně a bavili jsme se o termínu, ale nic nebylo domluvené ani finalizované. Řešilo se to. Nic nebylo odsouhlaseno. Druhá věc je, že jsme řešili smlouvu hlavně. Byli jsme uprostřed řešení smlouvy, kterou jsme pořád nedořešili. Stále je tam několik věcí, které nejsou finalizované. V tuto chvíli ani nejsem s OKTAGONem podepsaný. Je to takové divné a neprofesionální zacházení. Řešíme smlouvu, nejsou tam vyjasněné věci a z ničeho nic je oznámený zápas. To je něco, co si nehodlám nechat líbit.
Je to i něco, co se bohužel nestalo poprvé nebo respektive stalo se poprvé to, že jsem nevěděl o tom zápase, soupeři. Stalo se už dřív, že jsem žádal OKTAGON, aby neohlašovali zápasy, dokud není dořešená smlouva a to prostě nerespektovali. Nerespektovali to opakovaně. Nevím, co jiného bych měl dělat, než to, že to řeknu veřejně. Ano, mohl bych odejít, protože jsme se nedomluvili, ale i vůči fanouškům mi přijde, že to není úplně fér. Promovat zápas, který není podepsaný? Nepřijde mi to fér vůči fanouškům ani zápasníkům. To byl asi ten hlavní důvod…

Není to o tom, jestli mi dali vědět, ale je to o tom, že to nebylo dořešené a je to vlastně i o tom, zda budu zápasit v OKTAGONu, když to řeknu hodně obšírně. Já samozřejmě chci zápasit v OKTAGONu. Tu smlouvu řešíme, ale nebyla dořešená. Ondra říkal na tiskovce, že to bylo nedorozumění s mým managementem. Dejme tomu, možná, ale fakta jsou taková, že ta smlouva nebyla a není a že jsem je upozorňoval v minulosti, že nechci, aby cokoliv oznamovali, dokud ta smlouva nebude…
Ondra říkal, že to bere jako podpásovku a že se ho to dotklo. To mě samozřejmě trochu mrzí, ale mě se to taky dotklo. Velmi mě to naštvalo. Měl jsem potřebu na to nějak zareagovat. Mrzí mě, že jsem OKTAGONu trochu hodil vidle do turnaje. Měli turnaj a museli se s tímhle potýkat. To načasování nebylo úplně nejlepší. Nicméně jsem na to reagoval, když to oni zveřejnili,” vysvětlil Viktor Pešta obsáhle během svého vysílání na IG profilu.

Uvidíme tedy, jak jednání nakonec dopadnou. Zatím to vypadá tak, že trochu uvázla na mrtvém bodu a je otázkou, zda se podaří najít nějaké řešení, které bude vyhovovat všem zúčastněným stranám.


4 komentáře na ““S Viktorem je problém,” přiznal promotér Novotný”

  1. Hledac Pravdy

    Pokud si to dobre pamatuji, tak Pesta na te tiskovce rikal neco jako “muzeme se o tom bavit” a to rozhodne neni to, co rika dnes o tiskovce Novotny, ktery tvrdi, ze Pesta rikal “že ok, že půjde do odvety”.
    Uz asi chapu jak ty “chyby v komunikaci” s Oktagonem vznikaji.

  2. Pingback: OKTAGON 31 nabídne další skvělou podívanou | MMA Shorties

  3. Pingback: Jake Paul UFC? Jen pod těmito podmínkami | MMA Shorties

  4. Pingback: Paul a jeho podmínky? Dana White ho pohotově utřel | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *