S kým se chce utkat legendární Fedor Emelianenko v posledním zápase?

Fedor Emelianenko

Legendární zápasník Fedor Emelianenko (40-6-1NC) na konci minulého roku zdolal v Moskvě Timothyho Johnsona a poté oznámil, že jeho další zápas bude tím posledním v jeho profesionální kariéře. Rozlučka se měla konat opět v ruské Moskvě, ale za stávající situace mezi Ruskem a Ukrajinou se jeho poslední souboj opět odložil. Nyní Fedor a prezident Bellatoru oznámili další posun. 

Největší bitva v historii divize? Hill stále vyhlíží souboj s Procházkou

Podle “Posledního Císaře” se jeho úplně poslední zápas s největší pravděpodobností” uskuteční v lednu 2023 na zatím neoznámené akci organizace Bellator. Zájem o Fedora projevil také bývalý šampion UFC Khabib Nurmagomedov a jeho organizace Eagle FC. Khabib chtěl dohromady zápas Junior dos Santos vs Fedor Emelianenko. Khabib avizoval, že by vše samozřejmě proběhlo ve spolupráci s Bellatorem, kde má Fedor smlouvu ještě na jeden poslední souboj. Emelianenko prý ale nyní lobbuje za jiné velké jméno.

“Mám před sebou ještě jeden zápas, úplně poslední,” řekl Emelianenko na nedávné tiskové konferenci. “S největší pravděpodobností se uskuteční v lednu příštího roku.” 

Bývalý šampion organizace PRIDE zahájil “poslední turné” v loňském roce, kdy na turnaji Bellator 269 v ruské Moskvě knokautoval Tima Johnsona. Bylo to jeho druhé vítězství v řadě od prohry s Ryanem Baderem v Grand Prix těžké váhy Bellatoru. Ačkoli Emelianenko neprozradil, zda má pro svůj poslední zápas domluveného soupeře, prezident organizace Bellator Scott Coker prozradil, že Emelianenko lobuje za odvetu proti Baderovi, aby se pomstil svou poslední porážku.

“Je to jeho poslední zápas, který má ve smlouvě,” řekl Coker minulý týden novinářům. “Řekl mi, že chce odejít do sportovního důchodu a s Baderem jsem o tom nemluvil. Fedorovi je těžké říct ne, takže uvidíme. Určitě to zvážíme, ale rozhodně to není podepsané nebo něco, co by bylo blízko. Ale určitě se o tom budeme bavit a také bude záležet na Baderovi.”

Coker také poznamenal, že Emelianenkův poslední zápas se odehraje v Rusku, ale momentálně neví, jaká bude v zemi situace, takže není určené žádné místo ani přesný datum turnaje, na kterém se “Poslední Císař” rozloučí se svou bohatou sportovní kariérou.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *