S jakým zraněním oka bojoval děsivý Sharaputdin Magomedov?

Magomedov

Neporažení Sharaputdin Magomedov (11-0) alias Shara Bullet podepsal smlouvu s UFC a jeho debut se očekává na turnaji UFC 294 v Abú Dhabí, kde by se měl střetnout s Derekem Brunsonem. Magomedov už nějakou dobu nastupuje do zápasů se zraněným okem, co se rodákovi z Machačkaly přihodilo?

Jak to bylo s Brichtovou smlouvou s OKTAGONem? Žádná nebyla?

Sharaputdin Magomedov je 28letý bojovník střední váhy s bilancí 11-0. Mimo MMA byl šampionem Eurasie v barmském boxu, v K1 má bilanci 18-2 a je ruským šampionem v Muay-Thai. Magomedov nastartoval svoji MMA kariéru v roce 2017, ale začínal zápasit na menších turnajích v Číně. Teprve loni, když začal zápasit v AMC Fight Nights, tak si ho fanoušci začali všímat. Od té doby udělal velký progres, který mu vynesl smlouvu s organizací UFC. 

Jedna z prvních otázek, která většinu fanoušků napadne, když se řekne Sharaputdin Magomedov, bude pravděpodobně „co má s okem?“. „Shara Bullet“ utrpěl zranění oka v roce 2016. Dagestánský zápasník nikdy nepochopil, kdy a jak se to stalo, jestli to bylo při tréninku, v zápase nebo v důsledku stresu. K lékařům se však vydal pozdě. Tehdy si myslel, že jde pouze o křeč v oku, ale šlo infekci, která se postupně zhoršovala. 
Jeho léčba trvala rok a půl, podstoupil hned osm operací a jeho oko se stabilizovalo. Magomedov nedávno prozradil, že na pravé oko nyní vidí jasně a jeho soupeři se prý schválně snaží používat pravou stranu, ale nepomáhá jim to. 

„Stálo to hodně peněz. Ale v té době jsem byl v péči rodičů. Ocitl jsem se v těžké situaci. Dva roky jsem netrénoval, nebojoval. V podstatě se dá celá moje kariéra rozdělit na období „před“ a „po“ tomto zranění. Před operací jsem se bál hlavně injekce do oka. Je to velmi nepříjemné. Propíchli ho ze dvou nebo tří stran. Jeden vpich je kamera a ty další dva jsou něco na vyčištění oka. Měl jsem hodně různých fází, doslova mi mučili oči. Lékař mi po poslední operaci řekl, že to nejhorší mám za sebou a můžu zase trénovat.“

 


1 komentář na “S jakým zraněním oka bojoval děsivý Sharaputdin Magomedov?”

  1. Pingback: Terminátor se vrací! Známe první jména OKTAGONu na Štvanici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *