Rýsoval se zajímavý soupeř pro Francise Ngannou, ale UFC pohotově zasáhlo

Ngannou White

Poté, co už to vypadalo, že Francis Ngannou přeci jen přecenil svou hodnotu, se objevila zpráva o tom, že se bývalý UFC šampion dohodl s organizací PFL, ve které někdy příští rok absolvuje svůj další MMA zápas. Ngannou si dokonce do smlouvy protlačil to, že soupeř dostane minimálně 2 miliony dolarů, což už je pořádná motivace. Háček je však v tom, že možná bude hodně těžké najít adekvátního soupeře. Jeden se přitom rýsoval, ale UFC pohotově zasáhlo.

„Conor se všemi rád vyje*ává, ale…,“ směje se White a potvrzuje soupeře pro McGregora

Poté, co se v posledním zápase blýskl krásným naskočeným kolenem, po kterém následovalo tvrdé dobíjení a další výhra via TKO, totiž Derrick Lewis prozradil, že mu končí UFC smlouva a že se tedy poohlédne po dalších možnostech. Právě Lewis by byl přitom skvělým soupeřem pro Francise. Ano, oba už se sice utkali a byl z toho asi nejhorší souboj v historii těžké váhy, ale tehdy hodně hrály roli okolnosti, kdy měl Lewis zraněná záda a Ngannou byl po prohře zdrženlivý. Od prvního souboje se však oba borci hodně posunuli, takže by odveta možná nabídla zajímavou podívanou.

V blízké době na ní však nedojde. UFC prezident Dana White totiž potvrdil, že Lewis s UFC podepsal novou smlouvu, která je prý dokonce na 8 zápasů, takže je jasné, kde budeme vtipného těžkotonážníka další roky vídat. PFL se tak bude muset poohlédnout po jiném soupeři s tím, že se ještě nabízí jedna zajímavá možnost.
 

„Phil De Fries je pro mě jednou z nejlepších těžkých vah současnosti. Je to jiné zvíře, než když byl naposledy v UFC. Dal by zabrat komukoli v celé divizi,“ řekl Lewandowski pro MMA Junkie. „Mimo UFC není mnoho těžkých vah, které by mohly Ngannouovi nabídnout legitimní test. Samozřejmě to musí dávat smysl jak pro KSW, tak pro PFL. Jsem však v dobrém kontaktu s Rayem Sefem a PFL. Byl bych ochoten udělat vše, co je v mých silách, aby se tento zápas uskutečnil.“

Než se možná promo mezi organizacemi KSW a PFL uskuteční, musí se však odehrát několik scénářů. De Fries (23-6) už úspěšně zvládl devátou titulovou obhajobu v řadě, když minulou sobotu porazil Szymona Bajora (24-10) v hlavním zápase turnaje KSW 84. Za druhé, Ngannou musí odboxovat souboj s Furym, který se koná 28. října v Saúdské Arábii. 
 

De Fries neprohrál od května 2017 a Lewandowski v něm vidí větší hrozbu pro Ngannoua než v komkoli jiném, kdo je v současnosti na soupisce PFL. 

„Byl bych otevřený tomu, kdyby se uskutečnil crossoverový zápas s PFL, aby Phil mohl bojovat s Francisem Ngannouem,“ řekl Lewandowski. „Pokud zvládne sobotní test, bude to jeho dvanácté vítězství v řadě, desáté vítězství v řadě v KSW a devátá obhajoba titulu. Již nyní se zapsal do historie tím, že je nejdéle vládnoucím šampionem v KSW v historii. Zároveň je nejlepší těžkou váhou s největším počtem obhajob titulu v některé z hlavních MMA organizací. Až Francis skončí s Tysonem Furym, co takhle skutečný zápas MMA se šampionem těžké váhy KSW?“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *