Růžička vysvětluje přestup do RFA a prozrazuje disciplínu

Tadeáš Růžička
Organizace RFA poslední měsíce postupně posiluje a sbírá bojovníky, kteří se následně objeví na turnajích, kterých se v roce 2022 plánuje hned několik. Nedávno byl oznámen přestup Miroslava Brože, který ještě stihl premiéru v polské KSW, a nyní RFA řady rozšířil i elitní postojář Tadeáš Růžička. Ten se dostal do povědomí domácích MMA fanoušků skrze projekt OKTAGON UDG, kterým doslova prošel jako nůž máslem. Postupně si totiž poradil s Le Sym, Gubou, Dykem a nakonec i Novákem. Poté přišel na řadu dlouho plánovaný přestup do MMA, který však úplně nevyšel. Mawar totiž narazil na hodně kvalitního Karetu, který jej bohužel porazil na body. Proč vlastně mění působiště a v jaké disciplíně bude působit?
Francis Ngannou chce do UFC smlouvy speciální klauzuli

“Protože věřím, že to bude silná organizace, která bude lidem dávat jak MMA, tak postojové zápasy, stejně jako ONE Championship. Hlavně také umožňuje startovat i v jiných zahraničích organizacích,” reagoval Tadeáš na otázku od MMA Shorties, proč padla volba právě na nově vznikající organizaci.

Tadeáš by samozřejmě mohl působit v postoji i MMA, kde má za sebou jeden profesionální zápas, ale nakonec se jasně rozhodl pro svou srdeční záležitost, “Konečně se vracím k tomu, co dělám celý život a to je postoj.”

První velkou akci RFA plánuje na květen, ale Tadeáš doufá, že by mohl stihnout už březnovou akci, “Doufám v březen, ale nic zatím není domluveno.” 

Plán na rok 2022

Právě první akce se dočkáme už relativně brzy, “Som rád, že môžeme prvýkrát oznámiť termín. Bude to 12.3. na moje narodeniny. Event mal byť pôvodne 26.3., ale táto informácia neplánované unikla a tento deň sa ohlásilo iné konkurenčné podujatie, rozhodli sme sa teda pre lepšiu variantu na moje narodeniny. Tak ich oslávim na našom zahrievacom podujatí.

Dostane tu šancu aj niekoľko amatérskych MMA dvojíc, ktoré sa pobijú o profesionálnu zmluvu s REAL FIGHT ARENA. Diváci sa však môžu tešiť aj na 8 profesionálnych zápasov, ktoré prekvapia viacero ľudí, ale o to viac sa už teraz teším na ich oznámenie. Bude to pre nás veľká skúška, ale radi čelíme takýmto výzvam, práve tie nás formujú,” vysvětlil přímo promotér Boris Marhanský pro server Svet MMA.

Ve zmíněném termínu 26.3. se koná turnaj OKTAGON Prime 5, na kterém uvidíme Petráška, Kratose, Ryšavého, Legierskiho a mnohé další.
Březnovou a květnovou akcí však plány RFA ani zdaleka nekončí. Organizace chce naopak dokázat, že je její model životaschopný. Plány jsou tedy jasné, Zorganizovať 6 veľkých eventov, ktorými dokážeme, že tu nie sme len na 1 rok, ale máme naozaj v pláne plniť naše ciele. Taktiež sa stať etablovanou a veľkou MMA organizáciou, ktorá bude prinášať tie najlepšie zápasy pre divákov. Ďalej určite plniť potreby zápasníkov a dať im zaslúžený mediálny priestor, aby sme boli všetci spokojní a dokázali posúvať úroveň každým podujatím.”

Plány jsou velké, tak uvidíme, do jaké míry se je podaří naplnit. Už na začátku tohoto roku by navíc měla v Praze proběhnout další tisková konference, na které budou představena další upsaná jména. Bude mezi nimi další “OKTAGON” bojovníci?

Úvodní foto via OKTAGON MMA / RFA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *