Rozhodčí Touš vysvětluje, proč ukončil zápas Mikulášek vs Meliš

Touš Mikulášek Meliš
 

Hlavní před-zápas turnaje OKTAGON 32 Milulášek vs Meliš skončil hned v prvním kole, ale neobešlo se to bez kontroverze. Tedy na první pohled. Rozhodčí totiž ve chvíli, kdy měl Meliš chycenou kimuru, kterou utahoval, zápas zastavil. Mikulášek se však hned bránil, že neklepal a nechápal, proč sudí duel ukončil. Ano, Vašek sice neklepal, ale křičel, což bylo vyhodnoceno jako ústní vzdání se, čili verbal tapout. Více k věci prozradil sám rozhodčí Touše, který celou situaci jasně popsal.
Natěšený Marpo ostře odpálkoval Karlose Vémolu

“Je to jednoduché. Verbální vzdání (výkřikem bolesti nebo stop) se používá hlavně v situaci, kdy není bojovník schopen odklepat. Bojovníci si rádi pomáhají v pozicích výkřikem, ale jsou jasně poučeni, že v případě nasazené techniky, může být výkřik brán jako vzdání. Zdraví bojovníka je na prvním místě. Tento případ byl z mého pohledu bez debat. Venda zařval bolestí a mojí povinnosti bylo zápas ukončit,” vysvětlil rozhodčí Pavel Touš.

Vašek po souboji reagoval v tom smyslu, že si jen křikem snažil pomoct z nevýhodné pozice, ale zároveň uznal, že o zmíněném pravidlu zase tolik nevěděl. Naopak Tomáš Meliš podobným způsobem v minulosti prohrál, takže byl s pravidly seznámen. Tak či tak byla kimura chycená hodně těsně, takže i kdyby rozhodčí souboj neukončil a Vašek neklepal, tak mohlo dojít k vážnému a hodně nepříjemnému zranění.

Mikulášek reaguje

“Jsou momenty, které asi nikdy neomrzí a to je láska k týmu a k lidem, co jsou se mnou. Díky za tu mega energii lidí v Ostravar aréně. Nemám omluvu a výmluvu, ale upřímně já vidím, když vyhrává a prostě udělám chybu amatéra a zaplatím za to. Tak prosím každý, ať si bodne. Jsem tu stejnak napořád mrdky,” reagoval Vašek Mikulášek na svém IG profilu.

Vašek Mikulášek si sice dokázal získat dominantní pozici, ale zároveň si nechal chytit kimuru, kterou měl Tomáš Meliš velice dobře utáhnutou. Na první pokus se mu ještě techniku nepodařilo dotáhnout, ale při dalším trhnutí už Vašek Mikulášek vykřikl, což rozhodčí Touš pohotově vyhodnotil jako slovní vzdání se a zápas ukončil.
 

Právě na finální sekvenci navázala i Vaškova přítelkyně, která vše s nadsázkou okomentovala, “Snad víme, kdo by reálně vyhrál, že jo. On zařval na milisetinu v kleci a já mu zařvu na hodinu v posteli. Život, jedeme dál.”

Vašek tak na domácí půdě bohužel neuspěl a připsal si tak bohužel další prohru. Neúspěch Vaška evidentně mrzel tak moc, že se po souboji nedostal ani na tiskovou konferenci. Ještě v oktagonu však prohru přijal, ocenil soupeře a v podstatě s rivalem zakopal válečnou sekeru, což byl hodně zajímavý moment. Ještě před zápasem totiž zaznívalo, že nepřátelství tak či tak zůstane, což se nakonec nestalo. Vaška nyní za měsíc a půl čeká souboj s Michalem Kotalíkem na turnaji OKTAGON UDG.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *