Rozhodčí Touš reaguje na sporné koleno a vysvětluje, proč nepoužil video

Pavel Touš Eckerlin

Souboj Eckerlin vs De Oliveira nenabídl jen neuvěřitelnou atmosféru, která se dá srovnat jen s nástupy před zápasy Végh vs Vémola nebo Pudilová vs Carmouche na UFC Praha, ale i jeden hodně sporný moment. Hned v prvním kole totiž De Oliveira poslal tvrdé koleno, po kterém šel Eckerlin k zemi. Nebylo však jasné, zda šlo o čisté KO a nebo o úder do rozkroku. Přítomný rozhodčí Touš situaci po poradě vyhodnotil jako úder do slabin a dal německému borci 5 minut na zotavení. Po akci se však objevilo hned několik záběrů, které ukazují spíše na tom, že primární škodu udělalo právě koleno na tělo. Jak rozhodčí situaci vnímal a proč nemohl využít video?

Promotér Ondřej Novotný popisuje, jak mu UFC vystavilo stopku

“Zrovna jsem se k bojovníkům přibližoval a viděl jsem to seshora. Koleno bylo schované za tělem Eckerlina. Když tu bombu dostal, tak se složil a z břicha se chytil na koulích, otočil se na bok a já jsem podklouzl. Udělal jsem chybu, že jsem nezareagoval hned, kdy jsem zápas stopl,” vysvětlil v posledním MMA Letem Světem rozhodčí Pavel Touš, že v daný moment i proklouzl, takže se mezi ležícího Eckerlina a dobíjejícího De Oliveiru vrhnul s drobným zpožděním.

Následně se šel poradit s kolegy, “Honza Voborník mi řekl, že to bylo čisté koleno, podle dalších dvou to byl úder na spodek.”

Fanoušci mohli celou situaci sledovat na kostce, kde však nebyl k dispozici žádný průkazný záběr. Samozřejmě se však vyrojily diskuze o tom, proč Touš nevyužil video-záznam, aby celou situaci posoudil, “Video můžeš použít jen v momentě, kdy je zápas ukončený a už ho nemůžeš restartovat. Kdybych použil video, tak z mého pohledu z těch videí, co jsem viděl, stále není vidět, že by to byly čistě koule. Bylo by to buď a nebo. Už by to nešlo vrátit.”
 

Na souboj byl podán protest, jehož výsledek však už možná není tak důležitý, protože to vypadá tak, že se bude duel opakovat.

Eckerlinovo “řešení”

“Drazí přátelé a odpůrci, život se může ubírat zvláštními cestami. Od nejúžasnější atmosféry ve Frankfurtské Festhalle, až po dnešní večer se toho stalo hodně. Musel jsem čelit obviněním, které si ani moje nejdivočejší noční můry nedokázaly představit. Byl jsem obviněn z podvádění, hraní a nesportovních věcí, se kterými jsem nikdy nic neměl a nikdy mít nebudu.

Jsem k vám (jako vždy) otevřený a upřímný. Tato obvinění mě velmi ranila a musím si uvědomit, že mnoho lidí zjevně chce jen věřit tomu, čemu věřit chtějí (z jakéhokoli důvodu). Nezáleží na tom, co si o mně lidé říkají nebo myslí. Vím, že jsem byl dvakrát zasažen údery do rozkroku – bolest znám až příliš dobře – rozhodčí zjevně vyhodnotil situaci stejně.
 

Nebudu čekat na rozhodnutí GEMMAF a je mi to také jedno, protože vím, že jsem vyhrál. Přesto žádám OKTAGON, aby zajistil odvetu na 15. října, abych mohl (znovu) dokázat, že jsem ten lepší muž! Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří v sobotu a po celou dobu mé kariéry vytvořili neuvěřitelnou atmosféru, kteří mi věřili a věřili mi, protože mě znají, protože každý (kdo mě zná) ví, že jsem férový sportovec a NEBOJÍM se prohry . Nepotřebuji nic hrát a doufám, že odveta proběhne!” vzkázal Christian Eckerlin na svém IG profilu.

Odveta zatím samozřejmě nebyla potvrzena, ale dá se očekávat, že jí OKTAGON půjde naproti, protože má zajímavý příběh a skutečně se dá použít jako hlavní zápas další Frankfurtské akce.

Úvodní foto via OKTAGON MMA 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *