Rozhodčí prý chybovali, takže se Dana White vytasil s dobrým skutkem a penězi

Dana White

Na posledním UFC turnaji, jehož hlavní karta výjimečně běžela od sedmi hodin v neděli ráno, protože se vysílací čas přizpůsoboval pro asijské publikum, jsme měli možnost vidět v akci i Doo Hoo Choie, který nám v minulosti nabídl skvělou válku s Cubem Swansonem. Z posledního souboje však odcházel „jen“ s remízou, i když poslední dvě kola podle bodových rozhodčích ovládl. Rozhodlo totiž hodně sporné odebrání bodu, což Dana White následně vyřešil.

Za hranou? Novotný reaguje na možný soudní spor mezi Kinclem a Vémolou

Choi by za normálních okolností vyhrál 2:1 na kola, ale nakonec si odnášel jen remízu. V posledním kole totiž došlo na situaci, kdy byli oba borci na zemi a v jeden moment se srazili hlavami. Na první pohled nešlo o žádný úmysl, ale spíše výsledek zápolení, ale rozhodčí Tognoni to viděl jinak. Celou akci totiž vyhodnotil jako nedovolenou hlavičku a okamžitě Choiovi sebral bod, což pak jasně ovlivnilo výsledek souboje, s čímž UFC Dana White nesouhlasil a rozhodl se tedy korejskému bojovníkovi vyjít vstříc.

„Myslím si, že to bylo šílené a stálo ho to zápas,“ řekl White novinářům po sobotní akci v UFC APEX v Las Vegas. „Vyplatil jsem mu peníze za výhru. Ten zápas vyhrál, tak jsem mu zaplatil.“

Choi by totiž za normálních okolností dostal jen polovinu výplaty, protože se mu nepodařilo vyhrát, ale Dana White prozradil, že vedení nakonec věnovalo i druhou polovinu výplaty, což je samozřejmě zajímavé vstřícné gesto.
 

„Byl to těžký zápas, ale podle mého názoru Choi vyhrál a někdy rozhodčí nebo sudí nejsou dokonalí,“ pokračoval White. „Takže někdy dělám, co můžu a beru to do svých rukou. Cítil jsem, že ten kluk byl okraden při tom směšném rozhodnutí.“

Ve statistice tedy bude mít Choi sice remízu, ale vedení jeho výkon bude evidentně vnímat jako výhru. Uvidíme tedy, jakého dalšího soupeře mu do budoucna vybere.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *