Rozhodčí Müller reaguje nejen na bodování zápasu Kincl vs Vémola 2

Muller, OKTAGON

Nejen přítomní rozhodčí měli o souboji Kincl vs Vémola 2 naprosto jasno, ale MMA komunitou souboj a hlavně jeho výsledek stále hodně rezonuje. Mnozí totiž mají za to, že měl vyhrát Vémola. K souboji se vyjádřil také přední český rozhodčí Jakub Müller.

Vémola po souboji dostal šok? Vedení dává nahlédnout do zákulisí

„Dost lidí mi psalo o vyjádření k bodování tohoto zápasu. Vzhledem k tomu, že jsem to viděl jasně 5:0 na kola a rozhodčí to viděli stejně, tak mi nepřišlo, že by to mělo nějaký význam. Nicméně vidím, že spousta lidí pořád absolutně nechápe kritéria MMA bodování. Tlačit někoho proti pletivu a u toho inkasovat není efektivní striking/grappling. Není to efektivní agresivita. A za mě to není ani kontrola. Pokud držím soupeře v pozici, ze které mě zasahuje, opravdu ho kontrolují? Je to asi stejné jako kdybych si na sebe stáhl soupeře do vítězné pozice a tam ho držel a on mě trefoval.“

„Ještě se mi líbí, jak lidi používají „nová“ nebo „moderní“ pravidla. Vzhledem k tomu, že platí už 5,5 roku (a schválena byla před 6 lety), tak to zas taková novinka není. A upřímně, ten zápas bych viděl 5:0 na kola i podle starých kritérií. Je určitý důvod, proč se v pravidlech pořád píše efektivní, efektivní, efektivní. A v každém kole ten efektivní byl v mých očích Kincl,“ napsal Jakub Müller na Facebooku.
Müller se také stručně vyjádřil k souboji Roba Pukače s Miroslavem Brožem, ve kterém zvítězil český zápasník na split decision. Zde se pak začalo spekulovat o tom, že měl zvítězit Robo Pukač, který podle mnohých zvítězil v prvním a třetím kole a Müller si myslí to samé. 

„Na druhou stranu jsem první kolo viděl celkem jasně pro Roba Pukače. Opět jít dopředu, tlačit nebo jak někteří říkají „dělat zápas“ nerovná se efektivita. Efektivní za mě byly tvrdé, čistě trefené přímky z ústupu,“ dodal český rozhodčí, který působí také jako trenér v gymu Jayman MMA Fighting Systems z.s..

 
 


2 komentáře na “Rozhodčí Müller reaguje nejen na bodování zápasu Kincl vs Vémola 2”

  1. Pingback: Procházka nemá o šampionovi žádné pochybnosti! | MMA Shorties

  2. Pingback: Jiří Procházka nemá o novém RFA šampionovi žádné pochybnosti | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *