Rozhodčí Jakub Müller negativně reaguje na titulový zápas Tadeáše Růžičky

Muller

Už přes měsíc rezonuje tuzemskou scénou kauza Tadeáše Růžičky, který na sociálních sítích sdílel velice znepokojivé video. V minulých dnech byl také obviněn nicméně zatím nepadl žádný oficiální verdikt. My jsme se zeptali rozhodčího Jakuba Müllera, co říká na to, že Tadeáš Růžička bude zápasit o titul v organizaci RFA, kde právě Müller dělá supervisora a šéfa komise rozhodčích. Také přišla řeč na to, proč dnes fanoušky nezajímají čistě sportovní články.

Vašek Sivák vs Tadeáš Růžička? RFA promotér reaguje na možný mega zápas

Ahoj Jakube, ty ses nedávno poměrně ostře vyjádřil ke kauze Tadeáše Růžičky. Tento týden však bylo oznámeno, že se vrací do zápasového tempa a představí se na listopadovém turnaji RFA x IAF. Co ty na to jako rozhodčí, který pravidelně dozoruje nad zápasy v organizaci RFA? 

Jako rozhodčí na to říkám asi to, že já se osobně turnaje rozhodně nezúčastním. V NBA dostal Ja Morant trest na 25 zápasů za to, že se na IG ukázal se zbraní. Přitom nikomu nic neudělal. A to se bavíme o superhvězdě s platem 197 milionu dolarů za 5 let. V MMA momentálně žádná kultura není ani vzdáleně, takže můžeme klidně vidět v přenosu zápasit odsouzeného vraha proti někomu, kdo byl odsouzen za těžké ublížení na zdraví. Nicméně já jako rozhodčí si mohu vybrat, co pískat nebudu.Nejen sociálními sítěmi kolovalo video, ale zatím je vše v řešení. Myslíš, že by měl být Růžička suspendován do doby, než to vyřeší policie, nebo by měl zápasit?

Samozřejmě. V UFC se vyhazovalo za nevhodné vtipy na Twitteru. Miguel Torres udělal vtípek o znásilnění a letěl. Ale u nás to organizace dvakrát neřeší, což je jejich věc. Já si mohu maximálně vybrat, kde pískat. Navíc bych byl při jeho zápase považován za zaujatého, když jsem už jednou prohlásil, že to je primitivní tupé hovado.V minulosti jsme na české scéně viděli několik kriminálních živlů. Proč je podle tebe zrovna „případ Růžička“ tak medializován?

Tak je to i tím, že většina serverů se modlí k jedinému Bohu a to je počet kliknutí. Proto taky za poslední týden je víc článků o zápase Mikuláška se soupeřem, který měl 5 zápasů na amatérské lize, než má Dvořák za celou UFC kariéru. Bohužel dnes platí, že čím větší retard, tím je to pro lidi zajímavější. A servery se nesnaží posouvat pozornost směrem ke skutečným sportovcům. Místo toho se vezou na vlně Kotlárů a podobného odpadu.Čím si myslíš, že je to způsobeno, že si dnes raději tisíce lidí přečtou článek například o Mikuláškovi, ale čistě sportovní články si přečtou pouze nadšenci pro ten sport?

MMA publikum je u nás hodně mladé a často sportu vůbec nerozumí. Pamatujete si ještě kolik lidí si myslelo, že má Mikulášek šanci proti Vémolovi? Doufám, že se to časem zlepší a posune jiným směrem. Třeba boxerské zápasy Jaka Paula jdou ve sledovanosti dolu, což je skvělá zpráva. Lidi zajímá něco, co je nové. Nemyslím, že na Diega Kotlára budou chodit 10 let jako na Vémolu. Lidem bych poradil: ‚Když vás štve, o čem se píše, tak na to neklikejte a nekomentujte. To je jediný způsob, jak se toho zbavit‘.

 


7 komentářů na “Rozhodčí Jakub Müller negativně reaguje na titulový zápas Tadeáše Růžičky”

 1. Václav Monsignor Topol

  Ježíš proč tam dává příměr nějakého NBA??? a co jako že se vyfotil se zbraní.?? ten svět jde fakt do háje

  1. Oleksiy Kravčenko

   Přesně o takových primitivech je tenhle článek 😀
   Výborně napsané. Vůbec se těmito zmíněnými lidmi nezabývám. Občas na mě někde vyskočí, ale jak říká. Prostě neklikat, to bude jediná obrana a snad tahle vlna brzo přejde a budou v popředí zájmu opět skuteční sportovci.

 2. Pingback: Wow! Švih jak když práskne bičem a výstavní KO bylo na světě | MMA Shorties

 3. Pingback: OKTAGON šampion Patrik Kincl měl spojit síly s UFC hvězdou Chimaevem? | Shorties

 4. Pingback: UFC 293 - Adesanya vs Strickland: Jak si vedli zápasníci na dnešním vážení?

 5. Pingback: Revizor, který údajně napadl stařenku a schytal plivance, stručně reaguje na konflikt se Žralokem | Shorties

 6. Pingback: Ostře nadával na Lajoše Kleina a teď se sám provinil proti pravidlům? | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *