Proč “Robocop” Soldič odmítl UFC a zamířil do ONE FC?

Roberto Soldič UFC White

Obecně se čekalo, že Roberto Soldič, který v KSW ovládl hned dvě váhové kategorie, zamíří do UFC, aby se mohl měřit s těmi nejlepšími. UFC mu prý dokonce dalo i hodně zajímavou nabídku, která v případě několika výher zajišťovala titulový duel. Proč se tedy Robocop nakonec rozhodl pro asijské ONE FC?

Světoznámý MMA novinář Helwani upozorňuje na OKTAGON MMA

Dvojnásobný šampion KSW přechází z polské organizace do singapurské ONE Championship. Soldič o svém rozhodnutí informoval v pondělí v pořadu The MMA Hour. Pro ONE FC se jedná o velký úspěch, neboť Soldič (20-3) je v současné době šampionem KSW ve welterové a střední váze. Soldič prozradil, že jedním z hlavních důvodů, proč se rozhodl uvolnit tituly KSW a podepsat smlouvu s ONE FC, je to, že mu byla přislíbena možnost bojovat o tituly mimo MMA.

Proč nezvolil UFC?

Na otázku, zda bylo těžké upřednostnit ONE FC před jinými organizacemi, Soldič odpověděl, že dostal nabídku od UFC, která byla “dobrá, ale prý nic vážného”. Když už nic jiného, cítil, že musí podepsat smlouvu s organizací, kde někteří bývalí bojovníci UFC včetně šampionů Demetriouse Johnsona a Eddieho Alvareze utrpěli porážky.

“Je to pro mě lepší příležitost,” řekl Soldič. “Je to největší propagace na světě. Víte, co se stane s hvězdami UFC, když přejdou do ONE. Když prohrají, nemohou si vzít pás ONE. Takže díky tomu chci být jiným bojovníkem. Chci se pokusit získat pás tam, kde bojovníci UFC neuspěli. Když jsem byl na turnaji ONE FC, tak jsem viděl úplně jinou hru úderů, grapplingu.
 

Byl jsem také na mnoha akcích UFC a ONE je něco zvláštního, něco jiného. Opravdové bojové umění. Takže chci zkusit tuto organizaci a pokusím se získat všechny pásy, protože před KSW jsem měl čtyři boxerské zápasy. V boxu jsem si užil spoustu legrace. KSW řekla, že možná budou dělat box. Mají jednoho polského šampiona a trvalo to tak dlouho, že se nakonec nic nestalo. Teprve pan Chatri mi dal tuhle příležitost, abych se stal opravdovým šampionem v bojových uměních,” dodal Soldič ke svému rozhodnutí.
 3 komentáře na “Proč “Robocop” Soldič odmítl UFC a zamířil do ONE FC?”

  1. Pingback: Robo Pukač vysvětluje, proč společně s kolegy odešel z OFA gymu

  2. Pingback: Yair Rodriguez vysvětluje, proč nemá zájem o prozatímní titul | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *