RFA promotér Marhanský potvrdil jednání s Peštou

Viktor Pešta RFA
Ještě relativně nedávno to vypadalo, že se dočkáme titulové odvety Pešta vs Puetz 2. První souboj byl totiž zastaven na příkaz doktora, s čímž německý borec nesouhlasil, takže se odveta nabízela. Viktor Pešta však dalšímu zápasu až tak nakloněný není a navíc prozradil, že s OKTAGONem nemá platnou smlouvu, takže je v podstatě volný hráč, který se může vydat i jiným směrem. Nyní se ukazuje, že jednal s organizací RFA, což potvrdil přímo promotér Boris Marhanský.
Jdu do RFA? Kincl vs Pirát? Šampion David Kozma reaguje

Áno, je to pravda. Posledné týždne sme s jeho manažmentom rokovali o viacerých veciach a myslím si, že sme si vybudovali veľmi korektný a profesionálny vzťah. Čo je v tomto “biznise“ veľmi dôležitý moment,” potvrdil Boris Marhanský pro server ČeskoslovenskéMMA, že s Viktorem Peštou a jeho managemenetem organizace RFA jednala.

Určite sme mali a aj máme o Viktora veľký záujem, veď je to obrovské meno československej MMA scény a hlavne je známe aj vo svete.  Preto verím, že sa raz ukáže aj v našej organizacii, bol by to pre nás úspech mať tak kvalitného bojovníka. Ale uvidíme, MMA je nevyspytatelné,” pokračoval Marhanský, který však potvrdil, že Viktor se zatím novou akvizicí RFA nestane, “Nie, určite Viktora nebudeme ohlasovať. No máme prichystané veľké novinky, už teraz sa nemôžem dočkať, keď ich oznámime. Som presvedčený, že najbližie obdobie Viktora na domácej scéne určite neuvidíme, ale viacej by som sa k tomu aktuálne nechcel vyjadrovať.”

Důležitá je část, kdy Marhanský mluví o tom, že Viktora na domácí scéně v blízké době nejspíš neuvidíme. I dle našich informací to totiž vypadá tak, že se Viktor vrací zpět do světa. Přijde tak OKTAGON o dalšího šampiona? Další dny a týdny jistě napoví…
Viktor to musí přehodnotit a nebo chvíli počkat…

“S Viktorem je v tuto chvíli problém. Já jsem jemu i jeho managementu řekl, jak to je. On už na té tiskovce říkal, že ok, že půjde do odvety, ale pak se mu do toho nechce. Já jsem mu zase říkal celý ten příběh. Ptal jsem se ho, s kým chce bojovat? Do čísla 150, kromě dvou kluků z ACA, což jsou Rusové, o které nemám větší zájem a Viktor o ně s managementem taky nejeví zájem, tak tam není s kým. On pořád říká, že chce sportovní výzvu a pak od něj slyším jméno Kimball, což je 161., která dva roky nezápasila. To je sportovní výzva oproti Puetzovi? Já si nemyslím. Hledáme to řešení. Chvíli jsme si mysleli, že by to mohl být Ragozin, ale Ragozin to nechce být. On v tom posledním zápase skončil rozšmelcovaný. Těžko od 18. prosince se připraví do 93 na Viktora. Tam teď prostě není zajímavé jméno, byť bych si ho pro Viktora přál. My bychom mu i dali titulový zápas s někým z venku, ale nikdo takový tady není. Říkal jsem mu tedy, že musí počkat a nebo vzít Puetze, ale na něj už je taky fronta. Viktor to musí přehodnotit a nebo chvíli počkat,” informoval Ondřej Novotný na tiskové konferenci po prosincovém turnaji OKTAGON 30 na dotaz od MMA Shorties.
Peštův pohled na věc

Poté, co na začátku prosince před turnajem OKTAGON 29 oznámil, že o souboji s Puetzem vlastně neví, se Viktor rozhodl, že celou věc a drobné neshody s OKTAGONem objasní v rámci svého vysílání: “Co se stalo? OKTAGON zveřejnil plakát, na kterém je odveta s Puetzem a já jsem to trochu dementoval. Na své sociální sítě jsem napsal, že je to pro mě novinka, že jsem o tom nevěděl, což je pravda… Nejvíce otázek dostávám, proč jsem to ventiloval veřejně a proč jsem nezavolal Ondrovi a proč jsme to nevyřešili za zavřenými dveřmi. Je to celkem jednoduché.

My jsme celu dobu o tom zápasu mluvili. Nebylo by to tak, že bych o ničem nevěděl a najednou z ničeho nic vidím plakát. My jsme se bavili o O2 Aréně a bavili jsme se o termínu, ale nic nebylo domluvené ani finalizované. Řešilo se to. Nic nebylo odsouhlaseno. Druhá věc je, že jsme řešili smlouvu hlavně. Byli jsme uprostřed řešení smlouvy, kterou jsme pořád nedořešili. Stále je tam několik věcí, které nejsou finalizované. V tuto chvíli ani nejsem s OKTAGONem podepsaný. Je to takové divné a neprofesionální zacházení. Řešíme smlouvu, nejsou tam vyjasněné věci a z ničeho nic je oznámený zápas. To je něco, co si nehodlám nechat líbit.
Je to i něco, co se bohužel nestalo poprvé nebo respektive stalo se poprvé to, že jsem nevěděl o tom zápase, soupeři. Stalo se už dřív, že jsem žádal OKTAGON, aby neohlašovali zápasy, dokud není dořešená smlouva a to prostě nerespektovali. Nerespektovali to opakovaně. Nevím, co jiného bych měl dělat, než to, že to řeknu veřejně. Ano, mohl bych odejít, protože jsme se nedomluvili, ale i vůči fanouškům mi přijde, že to není úplně fér. Promovat zápas, který není podepsaný? Nepřijde mi to fér vůči fanouškům ani zápasníkům. To byl asi ten hlavní důvod…

Není to o tom, jestli mi dali vědět, ale je to o tom, že to nebylo dořešené a je to vlastně i o tom, zda budu zápasit v OKTAGONu, když to řeknu hodně obšírně. Já samozřejmě chci zápasit v OKTAGONu. Tu smlouvu řešíme, ale nebyla dořešená. Ondra říkal na tiskovce, že to bylo nedorozumění s mým managementem. Dejme tomu, možná, ale fakta jsou taková, že ta smlouva nebyla a není a že jsem je upozorňoval v minulosti, že nechci, aby cokoliv oznamovali, dokud ta smlouva nebude…
Ondra říkal, že to bere jako podpásovku a že se ho to dotklo. To mě samozřejmě trochu mrzí, ale mě se to taky dotklo. Velmi mě to naštvalo. Měl jsem potřebu na to nějak zareagovat. Mrzí mě, že jsem OKTAGONu trochu hodil vidle do turnaje. Měli turnaj a museli se s tímhle potýkat. To načasování nebylo úplně nejlepší. Nicméně jsem na to reagoval, když to oni zveřejnili,” vysvětlil Viktor Pešta v  prosinci obsáhle během vysílání na IG profilu.

Úvodní foto via


2 komentáře na “RFA promotér Marhanský potvrdil jednání s Peštou”

  1. Pingback: Conor McGregor se přestřeluje se "záprdkem" Cejudem

  2. Pingback: Vémola reaguje na bolestnou představu, že už nevstoupí do klece

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *