RFA promotér Boris Marhanský má doporučení pro trápící se Veroniku Zajícovou

Marhanský

Veronika Zajícová vstupovala do souboje na turnaji RFA 15 jako jasná favoritka. Původně plánovaná soupeřka byla totiž nucená odstoupit, takže se na poslední chvíli našla náhrada, kterou byla bojovnice Vránková. Obecně se čekalo, že Zajícová srovná svou sérii na 2:2, ale opak byl pravdou. Navzdory tomu, že šla Zajícová po ukončení, nakonec padla na body, čímž svou bilanci pohoršila na 1:3 s tím, že poslední 3 zápasy prohrála. Nyní má však před sebou v krátkém sledu další duel.


Kladivo vs razítko? Podívejte se na velký rozdíl mezi pěstmi Procházky a Rakiće

„Veronika je ještě hodně mladá. Ona i její táta jsou přesvědčení o tom, že by měla zápasit v rychlém tempu, já si ale myslím, že nejlepší cesta to být nemusí. Nechci jim do toho mluvit, podle mě by ale Veronika mohla trochu zvolnit. Když se nedaří, je třeba si oddechnout, dát si pauzu. Oni to ale takhle nevidí a já jen doufám, že se jim to nevymstí. Pochází z Opavy a chtěla tam v sobotu mít zápas, tak jsem řekl, že jí tu možnost samozřejmě dám,“ cituje Kaocko.cz RFA promotéra Borise Marhanského.

Navzdory prohrám však Zajícová stále přitahuje mediální pozornost, což se organizaci samozřejmě hodí, „Pro nás je samozřejmě jenom dobře, že je Veronika mediálně tolik vidět, v dnešním MMA je to hrozně důležitá věc. Když je někdo skvělý bojovník, ale nedává najevo své emoce, nedokáže před kamerou říct půl slova, promovat někoho takového je pak vážně těžké. Fanoušci se s někým takovým jen obtížně ztotožňují. Stačí se podívat třeba na Františka Puraše, který nedávno sestřelil Sebastiana Fapša. I když je to fenomenální zápasník, neodvázal se ani po vítězství, takže si doteď mnozí myslí, že Fapša porazil no name. Přitom já vím, že to tak vůbec není.“

   

Zajícová a reakce na poslední prohru, se kterou nesouhlasila

„Prohrála jsem na body. Sice mi všichni píšete a chodíte za mnou s tím, že jsem měla vyhrát, ale já jsem měla vyhrát před limitem. Prohrála jsem, ale co… Neposeru se z toho. Vím, že mám stále plno nedostatků, tak prostě budu pořád makat. A věřím, že to vítězné přelomené přijde už brzy. Přeci jen mi teď bylo 20 let. Mám ještě všechno před sebou.

A nejvíce mě dojímají ti chytráci, kteří mají na mě pořád narážky. Zkuste si někdy jít do té klece a pak si pište. Ale na druhou stranu vám děkuji za to, že mi zvyšujete dosah na IG,“ reagovala Zajícová, kterou prý fanoušci v souboji viděli vyhrát.

  

Zajícová dokonce s týmem podala protest

„Ještě k zápasu. Zápas jsem prohrála, protože jsem chtěl vyhrát před limitem. Každopádně si nemyslíme, že jsem prohrála na body. Protože první kolo jsem vyhrála, druhé si myslíme, že taky, protože to bylo vyrovnané, ale dostala jsem dva fauly, takže mělo jít taky bodově za mnou. Třetí kolo jsem prohrála. Nechci se vymlouvat na to, že to bylo kvůli těm faulům, ale možné to je.

Každopádně podáváme protest, protože si myslíme, že rozhodčí pochybili. V jiných zápasech večera řešili fauly. U mě ne. Proti soupeřce nic nemám. Ta byla skvělá a za zápas jí děkuji. Já dělám fauly taky, ale platím za ně,“ vysvětlila Zajícová, proč si myslí, že měla vyhrát a proč padl protest.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *