“Red King” se loučí se svou bohatou kariérou

Rory MacDonald

Bývalý zápasník UFC, Bellatoru a nyní i PFL “Red King”Rory MacDonald se loučí se svou kariérou. MacDonald se v sobotu představil na turnaji PFL v Cardiffu, kde v semifinále welterových vah nestačil na Dilano Taylora a rozloučil se s probíhající sezónou PFL. Kanadský zápasník učinil ihned po zápase zásadní rozhodnutí.

Jak viděli zápas Buday vs Brzeski rozhodčí a co říkají statistiky?

“Přišel můj čas, abych nadobro odložil rukavice. Jsem tak vděčný za tento sport a každého člověka, kterého jsem mohl na této cestě potkat. Začal jsem s tímto sportem jako čtrnáctiletý kluk, stále si pamatuji na svůj první den a na to, že jsem věděl, že tohle je to, čím chci strávit svůj život. Vášeň pro bojová umění a to, že jsem se stal profesionálním bojovníkem MMA, mi dalo naději a cestu k lepšímu životu! A jsem vděčný bohu, že mi postavil do cesty gym Toshido MMA v Kelowně. Opravdu změnila směr mého života a zachránila mě!

Jaké velké dobrodružství byla tato kariéra, 17 let profesionálního zápasení. Všechno to přišlo a uteklo tak rychle! Tolik bolestivých tréninků, které se mi vryly do paměti, cestování po všech koutech planety a setkání s tolika lidmi. Díky této kariéře jsem se toho o sobě tolik naučil, ne všechno bylo dobré. Udělal jsem na své cestě několik chyb. Ale je mi 33 let a díky těmto chybám jsem se stal lepším člověkem, za což jsem velmi vděčný.”

Rory MacDonald také poděkoval fanouškům, rodině a trenérům

“Chci poděkovat všem svým fanouškům, kteří mě podporují, nikdy jsem se do sportu nedostal kvůli slávě nebo jakémukoli uznání a bylo těžké se přizpůsobit takové pozornosti, ale jsem opravdu vděčný za vaši laskavost, kterou jste mi ukázali! Děkuji všem svým přátelům a rodině, kteří mi vyšli vstříc, aby mi pomohli splnit si můj sen bojovat na nejvyšší úrovni MMA, děkuji vám, že jste ve mě věřili a tolik se o mě starali. Byli jste tak štědří a já vás všechny miluji.

Děkuji organizacím UFC, Bellator a PFL za příležitost bojovat na světové scéně. Všem zaměstnancům těchto organizací, všichni jste byli opravdu skvělí lidé, se kterými jsem mohl trávit čas a pracovat. Omlouvám se, že jste museli snášet, že jsem byl většinu času, který jsme spolu strávili, mrzutý a otravný. Děkuji svým trenérům a tréninkovým partnerům a manažerům!”

Rory MacDonald byl šampionem welterové váhy organizace Bellator, ale v UFC na největší úspěch jen těsně nedosáhl. V památném titulovém souboji s Robbiem Lawlerem svedl MacDonald krvavou bitvu, ale na začátku posledního kola už nevydržel tlak soupeře a souboj prohrál. Každopádně tento duel patří mezi nejhezčí zápasy všech dob v UFC. 

V poslední době už se Rorymu moc nedařilo a po přestupu do PFL zaznamenal bilanci 2-4. Ve své sportovní kariéře si připsal celkem 23 vítězství, 10 porážek a 1 remízu. MacDonald svoji uzavírá profesionální kariéru ve 33letech.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *