První dopingový hříšník ve ONE FC je od Soldiče z gymu!

Batur One FC

Chorvatský zápasník Martin Batur (8-3) měl pozitivní dopingový test a jeho výhra nad Paulem Elliotem byla zrušena. Oba zápasníci těžké váhy se utkali na turnaji ONE 160 a Chorvat zvítězil po několika tvrdých úderech v prvním kole. Asijská organizace ONE FC začala testovat svoje zápasníky právě na galavečeru ONE FC 160, který se konal v Singapuru.

Elitní Roberto Soldič velebí hvězdu organizace OKTAGON MMA

 

Před a po akci ONE FC 16 museli zápasníci včetně Batura odevzdat vzorky moči. Ty byly testovány společností International Doping Tests & Management (IDTM), poskytovatelem antidopingových služeb se sídlem ve Švédsku. Test byl pozitivní na anabolický steroid a šampionát ONE mu udělil roční zákaz činnosti. Akce ONE 16o a ONE on Prime Video 1 byly prvními akcemi, při nichž byli všichni bojovníci startující na kartě testováni společností IDTM. Deník uvedl, že tato nezávisle působící společnost bude testovat všechny účastníky budoucích akcí.

Americká organizace UFC zavedla testování USADA v roce 2015. Úředníci cestovali po celém světě, aby podrobili bojovníky ze soupisky náhodným testům. Od té doby došlo k sérii významných případů, při nichž byla suspendována některá z největších jmen tohoto sportu. Mezi bojovníky UFC, kteří byli přistiženi, patří Jon Jones, Anderson Silva, Brock Lesnar, TJ Dillashaw a mnozí další. 

Historicky se asijské organizace o testování na přítomnost PED (látky podporující výkon) příliš nezajímaly. Pride se nikdy o něco podobného nepokusil a Rizin je dokonce známý tím, že na jeho kartách se objevují bojovníci, kteří si odpykávají aktivní suspendaci od USADA. Organizace ONE Championship však podniká kroky, aby zajistila, že všichni bojovníci, kteří se účastní jejich galavečerů, budou “čistí”. Pro Batura to znamená, že osmé vítězství v jeho kariéře v MMA bude změněno na No Contest – Bez výsledku. 

Organizace ONE FC rovněž uvedla, že Batur, který je týmovým kolegou hvězdy Roberta Soldiče z německého UFD Gymu, bude v budoucnu testován i mimo zápasy. To pravděpodobně znamená, že úředníci IDTM budou mít pravomoc kdykoli si od Batura vyžádat další vzorek, a to bez ohledu na to, zda má domluvený zápas. Do historie se zapíše jako první bojovník, který byl suspendován organizací ONE Championship za užití PED, a pravděpodobně nebude posledním.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *