Proti proudu? Attila Végh chválí Vémolova titulového soupeře Iliče

Attila Végh

Hlavním zápasem turnaje OKTAGON 34, který nás čeká na konci července na pražské Štvanici, je titulový duel Vémola vs Ilič, který MMA komunita přijala poměrně rozpačitě. Fanoušci si totiž stěžují na to, že navzdory tomu, že Ilič vzal zápas na poslední chvíli a je převážně střední váha a postojář, takže typologicky vhodný soupeř pro Terminátora, je souboj o titul šampiona polo-těžké váhy. K věci se už vyjádřil například Patrik Kincl a nebo Pirát a nyní se přidal i Attila Végh, který však jde trochu proti proudu a Iliče chválí a vyzdvihuje jeho kvality.

Válka? Bejr “rozumně” vysvětluje, proč zaútočil na Grznára a chtěl KO

“Karlosov súper je veľmi silný. Osobne ho poznám a viem, že Ilič už absolvoval zápas so špičkovým grapplerom, ktorým je bronzový medailista z Olympiády v Londýne Damian Janikowski. Ilič sa v tom zápase dostal na zemi do horších pozícií, no dokázal sa postaviť a neskôr súpera vypol head-kickom. Aleksandar je výbušný stand-up fighter a rovnako je skúsený aj na zemi. Takže je to komplexný borec, ktorý má za sebou náročné výzvy v kariére. Musím sa priznať, že sa sám na ten zápas teším,” sdílela organizace OKTAGON MMA na svém IG profilu reakci Attily Végha.

Ilič je rozhodně zkušený borec, což dokazují i jeho úspěchy, o kterých se dočtete níže, kde je jeho kariéra blíže rozebraná. Je však otázkou, zda najde cestu, jak ohrozit Vémolu, který typologicky podobným soupeřům většinou nedal šanci a vzal je do hlubokých vod svých zemařských dovedností.
 

Pirátova reakce

“No, za mě je to pičovina. Úplně na sílu udělaný zápas o titul v kategorii do 93 Kg, ale život mi to neničí. Je to Ondrova organizace, takže si může dělat, co on chce. Mně to život neničí, “ nabídl Pirát v rámci svého IG story jasný názor.

Reakce Patrika Kincla

“Tož taková klasika. Papírově zajímavý a šikovný borec s hezkým rekordem. Jen tedy zápasí o váhu níž, žebříčkově na konci druhé stovky a pro jistotu čistý postojář. #NotSurprised,” reagoval Patrik Kincl v rámci svých otázek a odpovědí na IG.
 

Příběh souboje Vémola vs Ilič

“Historie je taková, že jsme si dlouhodobě připravovali Rafaela Xaviera, respektive on si to připravoval svými výsledky a pořád o tom mluvil. Já jsem mu říkal, že potřebujeme, aby rezonoval a pak bude ten správný čas. Ve chvíli, kdy Rafael získal poslední vítězství, tak jsem jeho manažerovi říkal, že začíná Karlos vykřikovat, že chce titul, takže pokud zvládne Marpa a polského kolegu Pasternaka, tak máme zápas. Myslel jsem si, že je všechno jasné.

Ještě 2.6. jsem mu to znovu psal a najednou, někteří jedou na dovolenou a Rafael přišel s tím, že se nestihne připravit, což mě šokovalo. Myslel jsem si, že je to jejich životní šance. On se touží dostat do UFC a mohl teď jít proti frajerovi, který je 48. na světě v tuto chvíli. Historicky byl Karlos nejlépe 43., takže je v podstatě ve své nejlepší formě. Rafael to však hodil do koše, protože prý nedá dohromady tým na přípravu a že to je narychlo. Říkal jsem mu, že je to 8 týdnů a že jsme to celou dobu věděli.
 

Vzali si 2 dny na rozmyšlenou a nakonec to hodili do koše, což, přiznám se, mi trochu vypálilo rybník. Těšil jsem se, že je to zápas, který chceme všichni vidět a že jsme k tomu Rafaela vybudovali. Ale ok, to jsou ta zákulisní rozhodnutí, která ne každý vidí.

Šli jsme tedy po tom žebříčku. Fanoušci by strašně rádi viděli zápas s Puetzem, ale ten vůbec nebyl v přípravě… Už jsem byl blízko dohodě s Poppeckem, který je v žebříčku a lidé ho tu znají. Už jsme se dohodli, ale on pak nedostal uvolnění z organizace, kde jde za týden o titul šampiona těžké váhy. Nebudu to komentovat, podívejte se na to, s kým jde (poznámka redakce – soupeřem je Koray Cengiz, který má bilanci 6-10 s tím, že z posledních 10 zápasů 8 prohrál a aktuálně má sérii 5 proher v řadě). U nás byste nás zavraždili za takový zápas. Poppeck ho zabije v první kole. Byl jsem ochotný ho to nechat odzápasit a pak že půjde k nám, ale nakonec to nedopadlo.
 

V tu chvíli se přihlásil Ilič, že se rok připravoval na pyramidu PFL, ve které startoval Viktor Pešta. Ukázali mi smlouvu, kterou měl od PFL na stole. Řekl, že je připravený a že je v tréninku a že bude zápasit jen v 93, maximálně, pokud by získal titul, tak si prý dojde do 84. Ilič to je obrovské jméno na domácí scéně a je to pro Karlose nepříjemný frajer. To je geneze toho zápasu,” vysvětlil Ondřej Novotný ve svém posledním vysílání.
 

Kdo je Aleksandar Ilič?

Podíváme se, kdo je vlastně Aleksandar Ilič přezdívaný Joker? V letech 2013 a 2014 zvítězil na dvou srbských amatérských šampionátech. Ilič má výbor postoj a jeho největší zbraní jsou jeho rychlé kopy. Díky své výšce 190 cm a dlouhému rozpětí paží dělal svým soupeřům ve střední váze vždy problémy. Iličův největší problém je, že pokud mu vyjde několik kopů za sebou, tak se cítí velmi sebejistý a nepřipouští si, že by jej soupeř mohl vzít zem. To se mu také vymstilo se zkušenějšími soupeři.   

V roce 2015 se představil ve svém druhém profesionálním zápase na turnaji Fight of Gladiators 4: Slovakia vs. Serbia, který se konal v Nitře. Zde porazil domácího zápasníka Františka Bobana. Poté vystřídal několik různých organizací, ale nejvíce se pohyboval v těch srbských. V roce 2019 přišel zlom v jeho kariéře. Začal trénovat ve vyhlášeném německém UFD gymu a podepsal smlouvu s největší evropskou organizací KSW. 

23. května 2019 debutoval na galavečeru KSW 47 v souboji s olympijským medailistou v řecko-římském zápase Damianem Janikowskim. Začátek duelu srbskému zápasníkovi vůbec nevyšel a po dvou kolech jasně prohrával. Ovšem na začátku třetího kola vystřihl Ilič nádherný a čistý Question Mark Kick, kterým Janikovského okamžitě ukončil. Tím si samozřejmě vysloužil bonus za Knockout večera. Skvělou premiéru pak vystřídaly horší výkony proti zkušenějším soupeřům.

Ve svém druhém souboji v KSW se střetl s tehdy neporaženým Cezarym Kesikem. Zkušený Polák našel na Iliče recept hned od začátku a souboj se snažil brát na zem, což se mu dařilo. Ve druhém kole pak Srba ukončil na submisi. Po této porážce na Iliče čekal bývalý šampion střední váhy KSW Michal Materla. Úvod zápasu patřil srbskému zápasníkovi, který tradičně hrozil svými nebezpečnými kopy a Materla musel zkracovat vzdálenost. Na začátku druhého kola však Ilič při pokusu o high kick podklouzl a spadl. Toho Materla využil a postupně na zemi rozjel tvrdý ground and pound a Iliče ukončil.

Po dvou porážkách si srbský zápasník připsal vítězství nad Adrianem Dudkem, který se představil i v České republice. Na turnaji MMASters League se blýskl ukončením za pouhých 7 vteřin! Bohužel to odnesl Daniel Brunclík. V červenci 2021 na svém Instagramu Ilič oznámil, že se s KSW nedohodl na nové smlouvě a v organizaci končí. Tento rok se tak připravoval na sezónu polo-těžkých vah PFL, ale angažmá v americké organizaci mu nakonec nevyšlo.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *