Promotér Novotný reaguje na turnaj RFA 7 a milionové požadavky Siváka a Růžičky

Novotný Sivák Růžička

Vedení organizace RFA už delší dobu mluví o možném souboji dvou domácích elitních postojářů Sivák vs Růžička. Jde samozřejmě o vysoce atraktivní duel, na kterém však oba borci nijak zvlášť netrvají. Pokud ho však fanoušci chtějí vidět, tak jim ho samozřejmě doručí, ale zadarmo to rozhodně nebude. Naopak se bude muset organizace RFA sakra plácnout přes kapsu. Jak celou věc vnímá OKTAGON promotér Ondřej Novotný?

VIDEO: Těžká váha neměla šanci! Čepo reaguje na další ukončení v prvním kole

„Náramně jsem se bavil, když jsem viděl různá vyhlášení,“ rozpovídal se Ondřej Novotný ve svém vysílání. „Opravdu se vší úctou k Sivákovi, Růžičkovi i komukoliv, kdo se zúčastnil toho turnaje. Já bojovníky maximálně respektuji a vždy říkám, že to jsou moji hrdinové, ale když chceš dělat byznys, tak to musí mít i reálná čísla. Tenhle turnaj (RFA 7) znovu ukázal, jak nereálná ta čísla jsou. Turnaj se konal v hale, která v tom nastavení, ve kterém byla, má lehce přes 2 000. Nebyl však ani blízko k tomu, aby se vyprodal. Ten turnaj se prodával na hlavní zápas Marpo vs Škondrič. Pak se prodával na Siváka. Prodával se na Brože a Růžičku a další bojovníky, kteří měli být a pak tam nebyli, což se může stát.

Když jsme u toho ohlašování, tak je zajímavé, že jsou novináři, kteří to vědí týden a neřeknou to, a mě tady postrkují za pár hodin, ale chápu to. To je zase jiná věc.

   

Co chci říct, je to, že sedět tam po turnaji, který se nedokázal ani zdaleka vyprodat… Po Praze se rozdávali lístky po desítkách. I mně nabízeli lístky, což je na tom nejsrandovnější. Pak tam sedíš a říkáš, já chci milion, já chci milion a půl, já chci velké prachy, když tě ještě předevčírem jakoby nikdo neznal, minimálně ve dvou případech. Když nedokážeš vyprodat dvoutisícovou halu, tak to nefunguje. Ta matematika tě nepustí.

Já to těm klukům přeji v momentě, kdy budou schopní doručit to, co chtějí a za co chtějí zaplatit, a to je vyprodaná aréna. Pakliže ji nedokážeš vyprodat, tak nemůžeš chtít ty peníze. Když si to spočítáš, tak ani vyprodaná hala by ten zápas nezaplatila, protože by lístek musel stát v průměru více než tisíc korun, což na takovou akci asi lístek nestál a pokud ano, tak by to byla nehoráznost. Když si pak člověk vezme daně a podíl Ticketportalu, tak je 30 % pryč. Lístek by musel být v průměru za 1 500, aby to bylo na nule za jeden takový zápas. 

Je fajn, když všichni chtějí peníze, to podporuji a přeji každému, aby dostal tolik, kolik si zaslouží, ale musíš také doručit. Když nejsi schopný vyprodat tak malou halu, tak je někde chyba.“

  

Sivák i Růžička si nastavili jasnou cenu

„Na tohle už jsem odpovídal milionkrát, stejně jako Vašek. Až zaplatí prachy, tak do toho půjdu a klidně ho ukončím,“ nechal se po další výhře v prvním kole slyšet Tadeáš Růžička v reakci na dotaz ohledně možného souboje s Vaškem.

„Já chci samozřejmě taky prachy. Určitě více než Tadeáš. Pokud chce Tadeáš jedničku, tak já chci jedna a půl. To zaprvé. Zadruhé si myslím, že mi tam dnes jen neseděly od Patrika ty dlouhé údery. Tadeáš je stejně vysoký jako já, takže si myslím, že by to probíhalo trochu jinak. Tadeáš by mi seděl trochu jinak. Pojďme do toho, je mi to fakt jedno. Je to zase o váhu výš. Já jsem čistá 65. Normálně mám 72 Kg maximálně. Tadeáš má kolik, 80? Tady můžete vidět váhový rozdíl,“ reagoval Sivák, který se souboji nebrání, ale podobně jako kolega za něj chce dostat pořádně zaplaceno.

 

„75, ale neříkám nic. Ty máš svou váhu a já mám svojí. Jde o to, že nás do toho lidi tlačí. Ty jsi říkal, že chceš 70, proto do toho zatahuješ mě. To je důvod, proč na to odpovídám takhle a proto za to chci dostat zaplaceno, protože nám to může jenom vzít než dát, tak ať dají prachy, ať si za to alespoň něco koupím,“ pokračoval Růžička, který správně upozornil, že je možná zbytečné, aby se oba borci utkali, protože to zákonitě znamená, že jeden bude muset prohrát, což jednomu z bojovníků zbytečně zpomalí rostoucí kariéru.

„Věřím, že tento zápas uvidíme v průběhu příštího roku. Brzy začneme jednat konkrétněji. Tento zápas chtějí vidět asi všichni. Tlačí ho hlavně diváci, takže jim ho budeme chtít dát,“ potvrdil promotér Boris Marhanský, že se o souboji bude jednat. Musí však být připravený dát doslova miliony, což není zrovna málo.

„Vašek je prostě 63-67 a my bychom to měli nějakým způsobem akceptovat. Naše organizace si dala za cíl, že bude kluky tlačit do světa. Já chápu, že všichni chtějí vidět Tadeáše a Vaška a věřím tomu, že Boris rozbije to prasátko a kluci si to rozdají, ale myslím si, že už by to měl být Vaškův poslední Čech. Myslím si, že Vašek by neměl ani boxovat a dělat MMA, ale měl by dělat jen K1, protože to je fakt světová špička. Možná ještě tento zápas, protože to zajímá diváky, ale jinak si Vaška dokážu představit v boji s TOP borci, které bychom mu chtěli přivézt.

 

Stejně tak pro Tadeáše. Ten půjde o titul s Čechem a nebo se Slovákem, ale poté na obhajoby by to chtělo zahraniční borce, aby kluci rostli a aby se na tom českém písečku nebili mezi sebou, ale aby se jim otevíraly dveře do velkých organizací, k čemuž RFA směřovalo svou filozofii. Nedělat jen zápasy, které chtějí fanoušci, ale abychom ty kluky posunuli,“ přidal se se svým názorem matchmaker Wodecki, který by rád oba zmíněné borce zase posunul na další úroveň skrze kvalitní zahraniční soupeře.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *