Promotér Novotný reaguje na “spornou” výhru Dohnala

Ondřej Novotný Dohnal Furtado
 

V souvislosti s turnajem OKTAGON Prime 5 a duelem Velickovic vs Kertesz se hodně řešily body a u turnaje OKTAGON 32 v Ostravě tomu nebylo jinak. Vášnivé reakce totiž vyvolal souboj Dohnal vs Furtado, který evidentně v očích fanoušků a veřejnosti vyhrál Furtado, ale přítomní bodoví rozhodčí to viděli těsně pro Dohnala, který byl do velké míry také sám překvapený, ale samozřejmě potěšený vydřenou výhrou. Hlavně ve třetím kole mu totiž soupeř hodně nepříjemně zatápěl a několikrát se zdálo, že by mohl přijít konec. Jak souboj viděl Ondřej Novotný ze svého komentátorského místa?
Vašek Mikulášek a jeho přítelkyně reagují na prohru

“Je to o pocitu a pocit je falešný. Já už dneska nejsem bodový rozhodčí, protože už jsem se nějakou dobu neškolil, protože to nestíhám, byť mě to pořád zajímá, ale chápu, že mohl Dohnal vyhrát. Byť… Já bych mu to nedal. Ale zase znovu, to je vždycky ten poslední dojem. Jasně, že to třetí kolo měl Furtado, ale první dvě byla taková, že je mohl dostat a taky je dostal. Za něco je dostal. Byl tady francouzský rozhodčí, který byl třeba na UFC v Londýně, takže je to fantastický rozhodčí a taky to tak viděl. Tak to je…” vyjádřil se Ondřej Novotný v tradičním vysílání z prázdné haly po turnaji.

Ve třetím kole Furtado tvrdě trefoval a následně se za Dohnalem pustil na zem, kde se však nedostal k tak souvislé a nebezpečné akci, aby rozhodčí zápas ukončil. Dalo se jen spekulovat o tom, zda šlo o 10:8 kolo, což podle jednoho rozhodčího evidentně bylo. Výsledky totiž byly 29:28, 28:28 a 29:28 ve prospěch Dohnala, na kterého hala bohužel bučela.
 

Jako člověk, který souboj sledoval v hale relativně kousek od klece, jsem souboj viděl pro Dohnala díky prvním dvěma těsným kolům a jen se dalo uvažovat o remíze v případě posledního 10:8 kola. Přesnější názor si však asi všichni uděláme až organizace zápas zveřejní a my si jej budeme moct pustit znovu.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *