Promotér Novotný prozrazuje, kde OKTAGON tým čerpá nápady

Novotný OKTAGON

Promotér a spolu-majitel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný se nikdy netajil tím, že část inspirace pro svou organizaci čerpá od UFC, protože to je samozřejmě jednička v oboru, která za léta své existence dobře ví, co funguje a co naopak ne. Liga mistrů je však jen část z celkové inspirace, díky které se OKTAGON neustále posouvá dopředu. Kde všude vlastně tým čerpá a jak s nápady pracuje?

 

„Pořád někde. Ta pravda je v tom, že my to pořád přehodnocujeme a že Palo, já i naši lidi stále přichází s něčím novým, co někde viděli. Ať už je to Formule 1, NHL, NFL a další. Člověk se dokáže všude něčím nachytřit  a přinést to do toho svého sportu a pracovat s tou emocí, kterou lidé zrovna vyhledávají. Ať už je to Tik Tok nebo jakákoliv jiná platforma, jako je třeba Twitch. Je to všude kolem nás a stačí si vždy říct, co bych tady mohl pro sebe vzít, aby moje věc byla úspěšnější…

Pro mě byl zlomový zážitek, když jsem přijel poprvé do Holandska a tam bylo 20 000 lidí na K1 na fotbalovém stadionu Ajaxu Amsterdam a tady v Čechách o tom nikdo nevěděl. Já už jsem tehdy komentoval K1 a thajský box a viděl jsem, jak to funguje v zahraničí. Říkal jsem si tedy, že tohle je to, co chci dělat. Ve fotbale ani hokeji už nikdy nebudu první, ten největší a vlastně je to pro mě trochu pomalé, ale tady v tom mohu být první, nejlepší, největší a to je to, co chci dělat,“ rozpovídal se Ondřej Novotný pro Deník Sport.
 

OKTAGON svůj úspěch na domácí scéně postavil na projektu OKTAGON Výzva, na který pak samozřejmě navázaly turnaje i další projekty, jako byl Projekt X, Projekt Y, nedokončená Válka YouTuberů a nebo souboj dvou účastníků reality show Survivor.

Hodně podobný postup, který je samozřejmě třeba přizpůsobit tamnímu trhu, nyní OKTAGON aplikuje i v Německu, kde už jsme dostali první Výzvu a nyní se čeká, jaký další projekt přijde. V této souvislosti se spekuluje o zapojení Martina Fenina, jehož transformace v bojovníka by měla jistě hodně silný příběh. Fenin byl totiž ve své době obrovským fotbalovým talentem, který však nakonec místo golů sbíral spíše skandály a problémy. Pro německý trh je však podobná postava stále hodně atraktivní, protože ve Frankfurtu působila, tak uvidíme, zda se spekulace potvrdí. Třeba už tuto sobotu na turnaji OKTAGON 36 ve Frankfurtu, kde by se to vyloženě nabízelo?
  

Zajímavostí také je, že to, co bylo UFC v minulosti pro OKTAGON, je nyní OKTAGON pro další organizace. Hned na několika frontách můžeme vidět inspiraci, která se od domácí jedničky čerpá. V minulosti jsme například dostávali jen hodně málo mimo-turnajového video obsahu, ale dnes už se, samozřejmě v souladu s trendy sociálních sítí, snaží většina organizací více představovat své bojovníky a seznamovat fanoušky s jejich příběhy a osudy, protože pokud někoho trochu poznáte, tak vám na něm přeci jen trochu záleží, nebo ho naopak chcete vidět prohrát. Tak či tak však cestu sledujete a to je pro organizaci klíčové. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *