Promotér Novotný přibližuje okolnosti návratu Inkvizitora Brože do OKTAGONu

Novotný Brož

Domácí scéna nám nedávno nabídla další zajímavý přestup. Miroslav Brož, který své poslední zápasy absolvoval v organizaci RFA, kde měl dokonce na dosah titulovou šanci, se totiž vrací zpět do OKTAGONu. Je tak vůbec prvním bojovníkem, který z OKTAGONu odešel do RFA, ale nyní se vrací zpět. Za jakých okolností se spolupráce obnovila? O tom promluvil sám promotér Ondřej Novotný.

Procházka upřímně uznává, kdo je nyní nejlepší polo-těžká váha na světě, ale…

„Jsme rádi, že je Míra Brož zpět v OKTAGONu. Zaznamenal jsem samozřejmě dobré i zlé hlasy v diskuzích. Proč jsme míru vzali zpátky? První a asi nejdůležitější důvod je ten lidský. Jsou zhruba 3 bojovníci, se kterými jsme se domluvili jako lidé. Sedli jsme si, řekli jsme si, jaké jsou podmínky, co chtějí a nechtějí ve své kariéře a úplně v dobrém jsme se rozešli. Nikdy jsme na sebe neplivali. Míra je samozřejmě jeden z těch 3.

V momentě, kdy se rozhodoval o svém dalším působení a když jsme se potkali, tak jsme si řekli, jak bychom to viděli. Takhle to vidí Míra, takhle to vidí OKTAGON. Jsme na jedné lodi. Myslím, že ta odezva, která k tomu je, je přesně taková, jaká jsem čekal. Je to zhruba 85 a 15 procent ve prospěch velmi pozitivních komentářů a toho, že Míra patří do OKTAGONu. 

K penězům se asi nechci úplně vyjadřovat… V tuto chvíli se nesoustředíme na nějaké předhánění se. Dáváme to, co víme, že je možné v našich podmínkách. Míra ode mě hned dostal nabídku, která byla na topu toho, co jsme schopní mu dát. Když jsme se bavili, tak jsem říkal, že jsem nezkoušel žádné triky. Prostě jsem dal za OKTAGON nabídku a byl jsem připravený, že pokud se mu to líbit nebude, tak se nedá nic dělat. Domluvili jsme se však a jsme za to rádi. Očekáváme, že to bude ohňostroj skvělých zápasů,“ přiblížil Ondřej Novotný ve svém vysílání.

OKTAGON tam má staronovou posilu do už tak hodně kvalitního welteru, kde se nabízí hned celá řada zajímavých zápasů a bitev, ve kterých si Brož libuje.
  

Brož měl na stole hned 3 různé nabídky, ale vybral OKTAGON

„Dostal jsem dobrou nabídku od RFA, kde bych hned šel titulový zápas, pokud bych smlouvu podepsal. Pak jsem dostal velice dobrou nabídku od KSW s tím, že jsem měl nastoupit v Liberci. Samozřejmě přišla nabídka i od OKTAGONu, kde jsem se s Ondrou Novotným bavil o tom, že bych měl jít v KSW v Liberci, na což Ondra reagoval v tom smyslu, že pokud podepíšeme smlouvu, tak mě v Liberci nechá startovat. Toho jsem si moc vážil, ale trochu jsem se přepočítal.

Nečekal jsem totiž, že KSW by na něco takového absolutně nepřistoupilo. KSW mi dávalo opravdu neuvěřitelnou nabídku. Já sám jsem nečekal, že by mi takovou smlouvu dali. Smlouva byla dobrá, ale byla na 5 nebo 6 zápasů. Pokud bych chtěl startovat v Liberci, tak bych tuhle smlouvu musel podepsat. Byla to opravdu brutální nabídka,“ vysvětlil Miroslav Brož pro MMA Shorties, jaké nabídky byly na stole a jaké panovaly okolnosti.
 

„Já jsem však srdcem cítil, že mě to táhne do OKTAGONu. Když si vzpomenu na všechny ty zápasy… Neříkám, že jsem udělal chybu a že bych toho litoval, to vůbec. RFA udělalo vše, co řeklo, a stejně tak to bylo i z mé strany. Vše bylo tak, jak jsme se domluvili, ale brzy mi došlo, že mi to chybí a že mě to mrzí. Tehdy jsem však dostal nabídku, která se neodmítá. Teď jsem se však zachoval úplně jinak. KSW, kde jsem chtěl vždycky zápasit, což jsem si splnil, mi nabídlo štědrou smlouvu, ale tentokrát nejdu za penězi. Kdybych chtěl peníze, tak jdu do KSW. Kdybych chtěl titul, tak jdu do RFA. Když se chci řídit srdcem, tak jdu do OKTAGONu,“ pokračoval Brož, co vlastně při jeho rozhodování hrálo klíčovou roli.

„Ondra Novotný se k tomu s Pavolem Nerudou postavili skvěle. Jednání bylo naprosto super. Dostal jsem jasně najevo, že o mě má OKTAGON zájem. Nikdo nebyl naštvaný. Ondra Novotný je perfektní byznysmen. Já jsem svůj tým nezradil, jen jsem šel z organizace do organizace. Brzy jsem si však uvědomil, že to není úplně něco, co hledám. Radši budu zápasit za méně peněz a budu tam, kde chci. Chybělo mi to, takže jsem moc rád, že jsme se domluvili, že se mohu vrátit. Opravdu mi to chybělo.“

Inkvizitor měl velkou výhodu v tom, že z OKTAGONu odcházel v podstatě v dobrém. OKTAGON nijak nekritizoval a upřímně přiznal, že rozhodla finanční stránka. Nyní se však při zvažování řídil hlavně srdcem, které ho dovedlo zpět do OKTAGONu, kde ho snad brzy uvidíme zpět v akci.
 

„Jak říkám, kdybych chtěl tituly, tak zůstanu v RFA. Kdybych chtěl peníze, tak jdu okamžitě do KSW. Tam je samozřejmě i obrovská prestiž. Hodně lidí se právě divilo, že jsem se rozhodl takhle, protože KSW je obrovská tradiční organizace, ale já jsem prostě Čech. Zápasím tady. Je mi 34 let. Mám před sebou 2-3 možná nejlepší roky a chci dělat dobré a tvrdé zápasy. Nechci nikam ven. Chci tady zůstat a dělat pěkné zápasy.“ 

Úvodní foto via OKTAGON MMA / Czechfighters.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *