Promotér Novotný odhaluje, jaká úskalí skýtá zahraniční OKTAGON expanze

Ondřej Novotný

Vedení organizace OKTAGON MMA o zahraniční expanzi mluvilo dlouhé roky, ale její reálné realizace jsem se dočkali až letos. OKTAGON totiž poprvé zavítal za hranice CZ/SK scény a byl z toho velký úspěch. Turnaj ve Frankfurtu se podařilo vyprodat a jinak tomu není ani s turnajem OKTAGON 36, který se znovu ve Frankfurtu koná už tuto sobotu. Podobné rozšíření působnosti však není nic snadného. Naopak je to velká výzva, o které více promluvil právě promotér a spolu-majitel Ondřej Novotný.

Wow! OKTAGON šampionka Tereza Bledá dostala nabídku od UFC, ale…

(prostředí je jiné) úplně ve všem. To je otázka, na kterou bych mohl odpovídat hodiny. V Německu se například MMA nesmí vysílat před jedenáctou hodinou. Jsou tam restrikce, že máte pocit, že nejdete na západ, ale na dálný dálná východ. Je to strašně těžký trh a strašně velký trh. Jakýkoliv úspěch je tam kapka v moři, kterého si možná všimne někdo v daném městě, ale o dvě bundes tagy vedle o tom nikdo neví. To samé platí i v Anglii. Myslíme si, namyšleně, že máme nějaký recept na to, abychom tam mohli být úspěšní a uvidíme, jestli se to podaří,“ rozpovídal se Ondřej Novotný pro Deník Sport.

„Jsou tam jiná pravidla hry. Věci nefungují ani zdaleka tak, jak si myslíme, že fungují tady. Když tady funguje FB, tak tam vůbec neexistuje. Když tady funguje TV reklama, tak tam nedělní leták, který se dává do schránky. V Německu musíte mít fax. Na tom ukazuji, jak je ten svět šílený, že se vás zeptají, jestli máte kancelář v Německu a jestli máte fax. Kde ta země potom je? Není ta telefonní signál a podobné věci.
   

V Anglii pak zase MMA a bitky jako takové jsou populární, ale jsou populární u lidí, které na tom turnaji nechceme. Musíme tedy to publikum úplně změnit a udělat z něho hezké publikum, což je strašně náročné.“

Navzdory náročnosti se však expanze do Německa zatím evidentně daří. Už na únor se přitom plánuje další německá akce, která by se tentokrát měla odehrát ve Mnichově a na které by mohl Vémola případně bojovat o titul šampiona těžké váhy s vítězem duelu Moeil vs Kimball.
   

OKTAGON by se po Německu rád vrhl i na další trh 

„OKTAGON se chce dál rozpínat do Irska a Velké Británie… a chce to udělat po svém. Mluví se tedy o reality show, možná na způsob Velká Británie vs Irsko. Tohle je teď v plánu a tímhle směrem se ubírá pozornost. Vedení se mě ptalo, co by měli udělat jinak, a já jsem jim říkal, že by se mělo napodobit vše, co se stalo na CZ/SK scéně. Je třeba to udělat podobně. To se stalo v Německu, kde se Výzva dost povedla. Zápasy i bojovníci byli skvělí. Navíc je třeba počítat s tím, jaké publikum v Irsku je. To je nezaměnitelné. Navíc pokud tam bude element té rivality mezi národy. Vedení si Dublin oblíbilo. Byli jsme na večeři… a pak jsme byli v SBG, kde jsme samozřejmě jednali s Johnem Kavanaghem, který byl s Lucií Pudilovou v Ostravě a byl z OKTAGONu nadšený. Ideálně se tedy podaří navázat vztahy, upsat pár bojovníků a odstartovat TV show a na to se pak naváže turnaji,“ prozradil před časem anglický OKTAGON komentátor Bryan Lacey v rozhovoru pro Severe MMA.
   

Bryan samozřejmě není „jen“ komentátor, ale hodně důležitá postava celé expanze, protože má na Ostrovech spoustu kontaktů, které nyní může OKTAGON skvěle využít k navázání vztahů a spoluprací, „Mluvili jsme s celou řadou gymů. V Anglii jsme samozřejmě mluvili s Bradem Pickettem a Shootfighters. Také jsme byli v kontaktu s různými manažery. Zatím je to tedy ve fázi, kdy se hledají talenti, které by bylo možné podepsat. První podpisy by mohly proběhnout velice brzy. Teď máme před sebou několik akcí do konce roku a poté se začne plánovat rok 2023. Už máme nějaké borce a manažery oslovené, takže je to o tom vytvořit nějaké zajímavé duely.“

Je tedy jasné, že expanze do Velké Británie a Irska je na dohled a stejně tak zajímavá Výzva, která proti sobě postaví dva národy s bohatou historií. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *