Promotér Novotný dává nahlédnout do zákulisí vážení, nesplnění limitů a pokut

Novotný

Před každým OKTAGON turnajem samozřejmě v pátek ráno přichází na řadu oficiální vážení, kde se zjišťuje, zda bojovníci a bojovnice splnili předepsané nebo smluvené váhové limity. Bohužel jsme pravidelně svědky toho, že dochází k převážení, které následně vyústí v pokutu (odebrání části platu), nebo dokonce ke zrušení celého souboje. Do zákulisí tohoto segmentu dal nahlédnout sám promotér Ondřej Novotný v jednom z posledních rozhovorů.

Karlos Vémola upřímně odhaluje, jak je na tom jeho zdraví a váha

„První věc je, že když bojovník nenaváží, tak ten druhý musí souhlasit s tím, že i přesto duel bude. O tom rozhoduje ten, který navážil. Druhá věc je, že automaticky dojde ke stržení peněz. Řekněme, že obecně platí, že 20 % za první kilo a 10 % za každé další, což už jsou samozřejmě peníze. Některým borcům pak třeba nezbyde téměř nic. Kotalík například nenavážil vůbec, takže se zápas zrušil a jel domů.

Pak jsou samozřejmě různé debaty, protože pravidla jsou v tomto ohledu poměrně volná. Já, když se rozhodnu, že to nějak bude, tak to tak bude. Když řeknu, že zápas má být kolem desáté večer, tak v devět večer musí mít bojovník tolik a druhý bojovník s tím souhlasí, tak se domluvíme a pak to tak je. My si můžeme vymyslet další podmínku, aby ten zápas nakonec byl,“ rozpovídal se Ondřej Novotný v Hype -Cast.

Obecně tedy platí pravidlo 20 a 10 % s tím, že určití bojovníci, kteří mají třeba s váhou dlouhodobě problém, mají ve smlouvách ukotvené speciální a spíše přísnější podmínky, aby se problémům předcházelo.

Právě váha bude velké téma u turnaje OKTAGON 43, v souvislosti s nímž se mluví o tom, že Vémola i Kincl jsou hodně velcí, takže budou mít sakra co dělat, aby limit pro titulový souboj ve střední váze splnili. Doufejme však, že se vše podaří a my tak dostaneme elitní souboj.

      

Novotný v rozhovoru také hodně chválil Keitu

„Když máš vyhlásit dva lidi, kteří nejlíp mluví a dokáží nejlépe prodat věci, tak Karlos a Keita jsou jasná volba. Oni jsou pořád připravení. Tak to má být. Pokud se na to dívá nějaký bojovník, tak takhle se máš snažit prezentovat. Prezentace je, že něco nabízíš a prodáváš. Prezentuješ sebe, myšlenku, zápas, cokoliv. Ne že znuděně sedíš, koukáš do mobilu a čekáš, že dostaneš prachy za zápas. To je v MMA málo. To můžeš dělat ve fotbale. Ve fotbale můžeš být tichá skromná hvězda… Musíš být showman. Větší peníze dostaneš za to, že jsi showman, než že jsi světový šampion.

Keita je bestseller, který jsme si vychovali. Je strašně tvárný, chápe věci, je zároveň stále nohama na zemi, takže nechce nějaký nesmysl. Takoví lidé mají šanci uspět. Jsou svým způsobem předurčeni k úspěchu, protože se na to mentálně nastaví, což spousta CZ/SK bojovníků nechápe. Pořád čekají a mluví o tom, že trénují a zápasí…

     

V nějakém sportu to je ono, třeba v hokeji. Tam je dvacet hráčů a když dá jeden sto bodů za sezónu, tak může být v pohodě skromný kluk, který má 100 bodů na sezónu a nemusí chodit na rozhovory. MMA je postavené jinak. Tento sport je částečně cirkus. Je to z velké části show. Pořád je to samozřejmě sport. To, co ty chceš, však dosáhneš tím, když budeš unikátní. Ne všichni však mohou být Jiří Procházka, který je unikátní tím, že je tichý samuraj. A i ten Jirka pochopil, takže začal dělat lepší rozhovory, show a tak dále. Cítil, že je to potřeba,“ pokračoval Novotný.

Právě Keita je rozhodně příkladem kompletního balíčku a promotérova snu. Má totiž skvělou osobnost, nebojí se mluvit a rozjet i poměrně ostrý, ale i vtipný trashtalk, vyhledává výzvy a všechno je pak schopen potvrdit a korunovat skvělými výkony přímo v kleci. 


1 komentář na “Promotér Novotný dává nahlédnout do zákulisí vážení, nesplnění limitů a pokut”

  1. Pingback: "Moc toho pro něj nezbyde," varuje Karlos Vémola rivala Kincla | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *