Procházka vysvětluje, kdo je po něm nejnebezpečnější borec divize

Jiří Procházka Blachowicz Teixeira

Jiří Procházka si teď samozřejmě užívá své velkolepé vítězství, ale, jak už je zvykem, hned po jeho výhře se samozřejmě začalo mluvit o tom, kdo bude další titulový vyzyvatel, protože se nabízí hned několik možností. Sám Jiří, podobně jako předtím Glover na něj, ukázal na Poláka Jana Blachowicze, ale zatím není vůbec jisté, zda souboj dopadne.

Jiří Procházka reaguje na ostrou kritiku od Anthonyho Smitha

“Teď je tam Jan. Myslím si, že první vyzyvatel bude on. Rád bych se utkal s Janem Blachowiczem, protože si myslím, že mám klíče k tomu, abych ho porazil. Tak pojďme na to! Říkal, že si to můžeme dát kdekoliv? Myslím si, že nejlepší místo pro takový souboj Česká republika vs Polsko by byl někde v Evropě. Na podobné plány je však zatím hodně brzy. Ale vím, že další souboj bude právě s Jankem a na to budu připravený,” ukázal Jiří Procházka pár minut po výhře na polského chasníka.

V rozhovoru s Arielem Helwanim se pak na toto téma rozpovídal více, “Vůbec nevím, jaké má vedení UFC plány a preference. Rád bych to s nimi probral. Chci vědět, co ode mě vlastně čekají. Chci s nimi být v kontaktu. Jinak mám za to, že nejnebezpečnější borec po mně je v rámci polo-těžké váhy Jan Blachowicz. Myslím si, že právě on by mohl být vyzyvatel. Je však třeba brát v potaz i Glovera. Mám teď v hlavě to, že bych mohl přijmout Gloverovu výzvu na odvetu, ale také se utkat s Jankem. Musím si to pořádně promyslet a probrat to s manažery a UFC,” vidí Jiří s odstupem dvě velké možnosti.
 

Pro domácí fanoušky je samozřejmě příjemnější možnost Jan Blachowicz, kde se nabízí souboj v Evropě, což sice není moc pravděpodobné, ale určitá naděje přeci jen je, “V rámci Evropy by to byla obrovská bitva. Polsko a Česká republika jsou totiž hned vedle sebe. Byl bych na to připravený a za každou cenu bych vyhrál.”

To, že je šance na podobný titulový duel v Evropě hodně malá, po konci rozhovoru potvrdil i sám Ariel Helwani, který si postěžoval, jak to má UFC nastavené, “Když tak nějak čtu mezi řádky, tak si myslím, že by Jiří rozhodně preferoval Janka. Tak to chápu. Jan vs Jiří v Evropě nebo přímo v Praze? Chápu, že je tam 6 hodin posun a UFC nemá tohle v souvislosti s PPV rádo, ale občas je třeba stavět na tom, co je. Však viděli, jaké měl Jiří doma přivítání a jaká je v ČR MMA základna.
 

Pokud by se tohle stalo v boxu, tak další zápas bude přímo v ČR a nebo někde hodně blízko. Však už teď lidé na Jiřího reagují a to se dá jen prohloubit a znásobit. Bylo by snadné vystavět celý turnaj kolem něj. Bohužel se však spíš stane to, že ho dají třeba do Dallasu a nebo Phoenixu. A co třeba Utah?”

Jak už jsme zmiňovali i my, na základě zkušeností to vypadá tak, že se Jiří v Evropě jen tak nepředstaví, ale nechme se překvapit, jak se ještě celá situace vyvine.


 

1 komentář na “Procházka vysvětluje, kdo je po něm nejnebezpečnější borec divize”

  1. Pingback: UFC Kattar vs Emmett: Analýza, Tipy a Sázky | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *