Procházka upřímně uznává, kdo je nyní nejlepší polo-těžká váha na světě, ale…

Procházka

Ještě v listopadu Jiří Procházka vyhlížel titulovou odvetu s Gloverem Teixeirou, na kterou však bohužel nedošlo a nyní už ani nikdy nedojde. Jiří se totiž zranil, což vedlo k tomu, že uvolnil titul a že jsme dostali remízový titulový souboj Blachowicz vs Ankalaev a posléze i bitvu Teixeira vs Hill. V té se stal šampionem Hill, načež Teixeira před domácím publikem ukončil kariéru s vysvětlením, že už zkrátka nestačí. V souvislosti se soubojem pak Jiří Procházka dostal poměrně záludnou otázku, kdo je prý nyní nejlepší polo-těžká váha? 

Jiří Procházka chválí šampiona Jamahala Hilla, ale má pro něj i špatnou zprávu

„Nechci mluvit o sobě, protože se chci soustředit hlavně na to, abych byl zdravý a připravený znovu bojovat. Na papíře je to právě teď Jamahal. Ano? Na papíře. Ale já jsem pořád tady. Pracuji na tom, abych se mohl vrátit a abych pak byl na papíře já ten nejlepší. Za běžných okolností však o sobě smýšlím jako o nejlepším bojovníkovi v polo-těžké váze. Takhle to vidím. Nechci se nijak vytahovat, naopak si chci zachovat pokoru,“ reagoval Jiří Procházka s úsměvem na tváři na záludnou otázku od Ariela Helwaniho.

Jiří tedy uznává Hillův úspěch, za který ho i pochválil, ale zároveň upozorňuje, že je stále tady a že intenzivně pracuje na tom, aby se mohl vrátit do zápasového tempa a aby znovu ukázal, kdo je pravým vládcem druhé nejtěžší divize.

Co se týče světového žebříčku Fight Matrix, tak ten mluví naprosto jasně. Jiří Procházka je stále jedničkou a Jamahal Hill se díky skvělé výhře vyhoupl na čtvrté místo za právě Jiřího, Blachowicze a Nemkova.

Zatím to samozřejmě ani zdaleka nebylo oficiálně potvrzeno, ale obecně se počítá s tím, že bychom se výhledově mohli souboje Hill vs Procházka dočkat. Jamahal se totiž už před titulovým duelem nechal slyšet, že právě s Jiřím by chtěl svou první obhajobu a že by případně i počkal, „Aktuálně mám v hlavě jen Glovera, protože je jasné, že to je cíl, na který se musím plně soustředit a kterému musím věnovat veškerou pozornost. Jsem Gloverem doslova posedlý, ale není žádným tajemstvím, že se už dlouho snažím získat souboj s Jiřím Procházkou. Chci s ním bojovat už doslova roky. Už jen to, jak Glover na ten souboj s Jiřím vzpomíná, mi dodává čím dál větší chuť. Ten zápas s Jiřím prostě chci. Uvidíme, jak se to všechno vyvine. Sám totiž říkal, že se pokusí vrátit co možná nejdříve. Mluvil o půl roce, na což bych si klidně počkal.“
Jak případný souboj Hill vs Procházka vidí sázkové kanceláře? 

Samozřejmě se jedná o prvotní kurzy, ale i přesto je zajímavé sledovat, jak se souboj v zahraničí vnímá. Jamahal Hill je totiž favoritem s kurzem -125, což znamená, že musíme vsadit 125 dolarů, abyste měli šanci vyhrát 100 dolarů. Jiří Procházka je pak překvapivým outsiderem s kurzem +105, což znamená, že když vsadíte 100 dolarů, tak vyhrajete 105. 

Do kurzů pravděpodobně hodně promluvily právě zápasy s Gloverem, které byly v podání obou borců naprosto odlišné. Jiří sice Glovera dokázal dostat do problémů, ale sám také inkasoval a navíc se hned několikrát ocitl na zemi, kde Brazilec hrozil ground & poundem a submisemi. Do čtvrtého kola tedy Jiří nastupoval s tím, že Glovera musí ukončit, jinak na body prohraje, což se mu naštěstí podařilo. Hill naopak Gloverovi celý zápas dominoval a jasně bodoval.

Všichni však dobře víme, že každý zápas je jiný, takže z minulosti jen těžko soudit. Domácí sázková kancelář Tipsport například souboj vidí tak, že je Procházka s kurzem 1,50 favoritem a Hill s kurzem 2,41 (původně dokonce 2,73) jasným outsiderem.

Je však jasné, že případný duel Hill vs Procházka má potenciál stát se zápasem roku, protože oba borci vynikají hlavně svým tvrdým postojem, skrze který doslova demolují jednoho soupeře za druhým. Bylo by tedy zajímavé sledovat, jak by se oba titáni poměřili mezi sebou, na což snad letos dojde. Jiří v souvislosti s návratem předběžně mluvil o konci prázdnin nebo září, tak doufejme, že se bude vše dobře hojit a že se BJP bude moct relativně brzy vrátit zpět do tréninkového tempa.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *