Procházka reaguje na Toušovu předpověď o možném brzkém konci

Pavel Touš Jiří Procházka

Ještě před turnajem UFC 275, který se už navždy zapíše do dějin domácí scény, rozhodčí Pavel Touš v rozhovoru s Ondřejem Novotným postrašil domácí fanoušky, když zmínil, že je podle něj klidně možné, že Procházka získá titul a po jedné obhajobě ukončí kariéru, protože už vlastně splní účel své cesty. Co na tento názor říká sám Jiří Procházka, který nakonec titul získal a nyní vyhlíží první titulovou obhajobu, která by ideálně přišla ještě letos?

Ondřej Novotný vysvětluje, proč zatím více nereagoval na BJP úspěch

“Zná mě,” reagoval Jiří Procházka pro iDNES.cz na Toušovu teorii. “Já se oddal své cestě, ta je na celý život a znamená víc než všelijaké pásy a peníze. Musím cítit, že držím slovo i čest sám před sebou a svým vlastním svědomím. Musím cítit, že ta cesta je správná. Teď vnímám, že mám sakra na čem zamakat. Musím do toho šlápnout, protože už nehodlám opakovat, co se stalo teď. Mám toho fakt dost. Proti Teixeirovi jsem zápas přežíval a na konci teda vyhrál. Vypadá to, jako by přišla štěstěna a řekla: Tak tu máš. Ne! Já chci zápasy držet ve svých rukách. Jako v prvním a druhém fightu v UFC. Při premiéře jsem trochu tlačil na pilu, ale bylo to tam. Teď jsem to po… Je to paradox. Jsem šampion, ale předvedl jsem jeden z nejhorších výkonů. Taky jsem to řekl hned v kleci po výhře. Chci být upřímný před sebou i světem. Nikomu nekecat.”

Nyní je tedy plán jasný – zapracovat na chybách, které se objevily v titulovém souboji, a v první titulové obhajobě tento posun jasně reflektovat skrze dominantní výkon, což takový Jan Blachowicz, o kterém se spekuluje jako o možném soupeři, asi neuslyší rád, protože to pro něj znamená, že před ním bude stát zase o kousek nebezpečnější BJP.
 

Jiří se na stejné téma rozpovídal i v Thajsku, kde dokončoval přípravu na titulový duel

“Nikdy jsem o tomhle nemluvil, ale pravdou je, že moje mapa, cesta a plány (road map) končí u UFC titulu. Co bude potom? Nikdy jsem se nad tím více nezamýšlel. A vlastně se na to těším, protože je to něco nového, co jsem si ještě nenaplánoval a nepředstavoval. Budu svým způsobem volný. Pokud však člověk nechce jen tak přežívat den za dnem bez většího smyslu, tak musí mít nějaký cíl, kterého chce dosáhnout. Já si tento cíl chci vytyčit až ve chvíli, kdy získám UFC titul. Aktuálně to cítím tak, že mám dostatek motivace na to, abych dál trénoval své tělo i mysl. Chci být prostě ta nejostřejší zbraň na světě… Podobně jsem to měl před ziskem Rizin titulu. Ale vlastně se dá říct, že každý zápas beru tak, že je to ten vrcholný cíl mého života. Každý jeden zápas. Pomáhá mi to udržet si volnou mysl,” vysvětlil Jiří Procházka během rozhovoru v Thajsku, kde trávil poslední týdny před přesunem do Singapuru, kde ho nyní čeká vysněný titulový souboj.
 

Pohled rozhodčího Pavla Touše

“Jirkova filozofie je nastavená tak, že dosahuje nějakého cíle. A tady se reálně bavíme o tom, že vyhraje titul, obhájí ho a končí. Protože on ve svém mentálním nastavení dosáhne toho, čeho dosáhnout chtěl a měl a už se nemá kam posouvat. Pro něj rok nebo půl rok bez zápasu nic neznamená. On to opravdu bere úplně jinak. Je nastavený jinak, než Attila Végh, kterému vyhovuje zápasové tempo. Jiří to má opačně. Pro něj je to cesta a přístup k boji. Chce zápasit s těmi nejlepšími a dosáhnout vrcholu, ale až ho dosáhne, tak se nebude mít kam posouvat a já se reálně obávám toho, že do roka nebo dvou máme po Jiřím Procházkovi. Že toho prostě nechá.

Jsem o tom přesvědčený. Nejtěžší je skončit na vrcholu a jeho filozofie je takhle nastavená. Jakmile nemám čeho dosahovat, tak proč bych to dělal… Ještě tam vidím dvě možnosti. Návrat Jona Jonese to polo-těžké váhy a pravděpodobnější varianta, že by chtěl zkompletovat trojici, takže by šel pro titul Bellatoru,” rozpovídal se rozhodčí Pavel Touš ještě před turnajem UFC 275 v rozhovoru s Ondřejem Novotným.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *