Procházka reaguje na Peňáze v Contenderu a duel Blachowicz vs Rakic

Jiří Procházka Rakic Blachowicz Peňáz
 

Jiří Procházka si aktuálně v Praze plní mediální povinnosti v souvislosti s nově uvedeným filmem a hlavně blížící se titulovou bitvou, na kterou dojde 11.6. na turnaji UFC 275 v Singapuru. Při této příležitosti Jirku vyzpovídal i analytik Honza Novák, který se nezaměřil jen na blížící se zápas, ale i na Matěje Peňáze, který Jiřímu pomáhal s přípravou na Reyese, a nebo duel Blachowicz vs Rakic, který nejspíš rozhodne o dalším titulovém vyzyvateli pro vítěze souboje Teixeira vs Procházka.
Vémola prozradil, kolik má na účtu a kdy naposledy brečel

Blíží se zápas Jan Blachowicz vs Aleksandar Rakić. Na sympatie se ptát asi nemusím, ale co od tohohle utkání očekáváš?

Já osobně hodnotím Blachowicze jako mnohem kvalitnějšího zápasníka s mnohem lepším fight IQ, ale nechci ten zápas předpovídat, ani nikoho favorizovat. Je to kvůli tomu, že nevíme, v jaké formě a hlavně s jakou motivací Blachowicz do zápasu nastoupí.

Prostě nechť zvítězí ten lepší, ať je Rakić vůči mně jaký chce, na to kašlu, prostě vždycky má vyhrát ten lepší.
 

Další otázka se týká Matěje Peňáze, který se koncem léta představí v Contender Series. Někteří lidé říkají, že je na tenhle krok ještě moc brzo. Co si o tom myslíš a jak vnímáš Matějův talent?

Matěje vnímám jako hodně talentovaného zápasníka. V tom standupu bezesporu, využíval jsem ho jako sparringa v přípravě na Reyese, s tím že má vynikající obrácený guard a využívá všech leváckých předností. Navíc z toho jeho dlouhého postoje jako nikdo jiný. A jeho šance v tomhle zápase, nevím teda jakého má soupeře…

Zatím je to tajemství, ale jsou si typologicky podobní.

Jo, fakt? Tak super, na tenhle zápas jsem hodně zvědavý a samozřejmě mu držím palce, vítězství!

Souboj Blachowicz vs Rakic, který bude hlavním zápasem další Fight Night akce, nás čeká už 14. května, tedy příští týden. Matěj pak jde do boje 21.5. na turnaji OKTAGON UDG, kde se utká s Lohorém, a poté se bude připravovat na boj o UFC smlouvu, který přijde na řadu na konci srpna.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *