Procházka prozradil, který český borec mu skvěle simuloval Teixeiru

Jiří Procházka Denisa Glover Teixeira

Českého zápasníka Jiřího Procházku čeká už 11. června historický souboj o titul organizace UFC, ve kterém se utká s brazilským šampionem Gloverem Teixeirou. Procházka se nyní v rozhovoru pro sponzora Fortunu rozpovídal nejen o kempu v Thajsku, kam odlétá už v pondělí 16. května, ale také o tom, kdo mu z českých zápasníků mu na sparingu nejlépe simuluje Glovera Teixeiru.

Teixeira chválí Procházku a vysvětluje, proč na souboj s ním kývl

Jiří Procházka byl hostem podcastu Fortuna.tv, kde prozradil pár detailů z aktuální přípravy na očekávaný titulový souboj s Gloverem Teixeirou. Moderátor se Jiřího zeptal na jeho “ničení” sparingpartnerů Miloše Petráška a Michala Martínka, kteří byli součástí přípravy na důležitý zápas.

“To není ničení,” odpověděl Procházka. “Potřeboval jsem se dostat do plných obrátek. Myslím, že to bylo přesně to, co to mělo být a musím říct, že i oni mi zatápěli. Ven se dostali pouze nějaké fotky, jsou to věci, které se z té přípravy úplně neventilují. Ale oběma všechna čest, že mě dokázali simulovat ty věci, které Glover používá. S Milošem mám ještě jeden trénink v Pražském rohovníků, kde se připravuje na svůj boxerský zápas a Miloš konkrétně je za mě jeden z nejlepších sparingpartnerů, co se týče pohybu, jelikož má podobný styl jako Glover. Miloš má takový “Tysonovský styl”, jelikož do těch ran dává celé tělo. Má extrémně dynamické starty a to je přesně něco, co se v tom zápase bude dít.”

Řeč přišla i na závěrečný kemp v Thajsku, kam Jiří se svými trenéry odlétá už v pondělí 16. května. Do jakého místního gymu má Procházka namířeno? 

“Dohodli jsme se, že závěr přípravy uděláme v Thajsku a zároveň to vezmeme jako aklimatizační část toho závěru přípravy. Máme tam už gym, se kterým jsme v kontaktu a jmenuje se Bangtao Muay Thai & MMA. Mají zde výborné wrestlery a už tam máme domluvené i sparingpartnery. Zde završíme celou přípravu a chceme vše dovést do maximálních detailů a přesnosti,” prozradil Procházka. 

Celý BJP tým ve složení Procházka, Karaivanov a Hovězák se pak týden před turnajem přesune do Singapuru, kde samozřejmě čekají mediální povinnosti, velká tisková konference, váha a pak i samotný boj o titul šampiona polo-těžké váhy.
  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *