Proč si trenér šampiona Adesanyi přeje výhru Stricklanda?

Israel Adesanya

Trenér City Kickboxing Eugene Bareman, který je hlavním koučem šampiona střední váhy UFC Israela Adesanyi, přeje vítězství v souboji Strickland vs Pereira prvně jmenovanému, protože si myslí, že UFC tlačí na zápas Israel Adesanya vs Alex Pereira. Oba zápasníci spolu totiž mají zajímavou historii.

Šampion Jiří Procházka nabízí stručný názor na Clash of the Stars

Alex Pereira (5-1, 2-0 UFC) zažije v UFC velký výkonnostní skok. Momentálně brazilský zápasník figuruje mimo TOP 15 střední váhy UFC. Ve světovém žebříčku Fightmatrix mu patří sedmnáctá pozice. Na galavečeru UFC 276 v Las Vegas se ovšem utká se čtyřkou divize Seanem Stricklandem. Vzhledem k tomu, že Pereira má na kontě hned dvě vítězství nad Adesanyou (22-1, 11-1 UFC) v kickboxu, by porážka Stricklanda mohla vyústit v titulový zápas. Bareman si však myslí, že pouhé tři vítězství v UFC by Pereirovi neměli stačit na titulový souboj a výhru přeje raději Stricklandovi.

“Bylo by hezké, kdyby Strickland zvítězil, protože v UFC už ukázal svoje schopnosti a rozhodně má na to, aby bojoval o titul,” řekl Bareman pro Submission Radio. “Pokud by zvítězil Pereira, tak by měl mít ještě další zápas, aby dokázal, že na to opravdu má. Jenže vedení UFC se snaží o zápas Adesanya vs Pereira, protože spolu mají určitou historii.” 

Když Adesanya prohrál s Pereirou v rámci kickboxu, tak Eugene Bareman ještě nebyl jeho trenérem, takže k jejich příběhu nemá žádný osobní vztah. Jde mu pouze o princip, protože Strickland ušel v UFC dlouho cestu a pokud by Pereiru nyní porazil, tak by měl být dalším vyzyvatelem.

“V té době, kdy Israel prohrál s Pereirou jsem ještě nebyl jeho trenérem. Takže nemám nějakou hlubokou potřebu jít a porazit Pereiru. Israel měl dva zápasy s Pereirou a v těchto soubojích prohrál spravedlivě. Takový je život bojovníka. Rozhodně nemám hluboce zakořeněnou potřebu pomstít se Pereirovi. Možná jí má Israel, ale spíš si myslím, že ne. Důvod, proč říkám, že přeji vítězství Stricklandovi je ten, že pokud opravdu porazí Pereiru, tak je jasným vyzyvatelem. Zatímco když vyhraje Pereira, tak si rozhodně nezaslouží titulový zápas, ale UFC na to bude jistě tlačit,” dodal Bareman.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *