Proč se “Robocop” Soldič rozhodl pro ONE FC a koho chce vyzvat?

Soldic, ONE FC

Včera jsme vás informovali o rozhodnutí Roberta “Robocopa” Soldiče, který si vybral novou a zcela nečekanou organizaci. Po necelých pěti letech opouští polskou organizaci KSW, kde zaznamenal své největší úspěchy a získal pás šampiona ve welterové a střední váze. Dlouho se spekulovalo, že si vybere největší světovou organizaci UFC, ale nakonec dal přednost největší asijské organizaci ONE FC. Proč?

Vémola posílá vzkaz z nemocnice! Podívejte se, co mu vytáhli z těla

Dvojnásobný šampion KSW přechází z polské organizace do singapurské ONE Championship. Soldič o svém rozhodnutí informoval v pondělí v pořadu The MMA Hour. Pro ONE FC se jedná o velký úspěch, neboť Soldič (20-3) je v současné době šampionem KSW ve welterové a střední váze. Soldič prozradil, že jedním z hlavních důvodů, proč se rozhodl uvolnit tituly KSW a podepsat smlouvu s ONE FC, je to, že mu byla přislíbena možnost bojovat o tituly mimo MMA.

“Vybral jsem si ONE FC, protože je to největší organizace bojových umění na světě,” řekl Soldič. “Dávají mi příležitost získat všechny možné  pásy – můžu být šampionem v kickboxu, v Muay Thai, v MMA, ale také v boxu. Takže to pro mě znamená něco nového. Chci vytvořit něco pro svůj lid, pro svůj vlastní odkaz. Kvůli tomu jsem zvolil ONE FC. Odjel jsem do Singapuru a viděl jsem atmosféru u pana Chatriho (Sityodtong – majitel organizace ONE FC), jak se chová k bojovníkům a jaké s nimi má vztahy. Dal mi tu nejlepší  možnou nabídku a řekl mi: “Můžeš být jedinečným bojovníkem a já ti dám všechny šance, abys získal různé pásy z bojových sportů.” Chci dělat něco jiného. Chci držet pásy ze všech bojových sportů. To ještě nikdo předtím nedokázal. Takže to je pro mě největší výzva.”
 

Sedmadvacetiletý Soldič se v současné době drží na 18. místě světového žebříčku Fightmatrix ve střední váze. Vyhrál sedm zápasů v řadě a čtrnáct z posledních patnácti. Soldič se v KSW stal hvězdou nejen díky své neuvěřitelné tvrdosti, ale i díky svým vrcholným ukončením. Sedmnáct z jeho dvaceti vítězství přišlo po KO/TKO.

Soldič zatím neví, kdy bude v asijské organizaci debutovat, ale doufá, že bude zápasit do konce roku, a plánuje nyní p0okračovat hlavně v MMA, než se usadí v dalších bojových sportech. Také už si vybral prvního soupeře. “Určitě chci bojovat s Eddiem Alvarezem, pokud mi Chatri dá Eddieho Alvareze, tak s ním budu zápasit.” 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *